Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է ԵՄ հստակ քայլերի անհրաժեշտությունը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ասել է, որ անհրաժեշտ են Եվրոպական Միության եւ իր անդամ պետությունների համարժեք արձագանքն ու հստակ քայլերը՝ Լեռնային Ղարաբաղում զանգվածային ոճրագործությունները կանխելու նպատակով:
ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ Արարատ Միրզոյանն այդ մասին ասել է՝ Նյու Յորքում հանդիպելով Իտալիայի ԱԳ նախարար Անտոնիո Տայանիի հետ:
Նախարարն ասել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է իր կողմից որդեգրած ագրեսիվ և էթնիկ զտմանն ուղղված քաղաքականությունը, թիրախավորում է նաև քաղաքացիական բնակչությունը և ենթակառուցվածքները, որի հետևանքով առկա են զոհեր և վիրավորներ քաղաքացիական անձանց շրջանում, այդ թվում՝ կանայք և երեխաներ:

Ararat Mirzoyan emphasizes the need of clear steps by the EU - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan said that the European Union and its member states need to properly respond and take clear steps in order to prevent mass atrocities in Nagorno Karabakh.
The Foreign Ministry reports that Ararat Mirzoyan said this at the meeting with Italian Foreign Minister Antonio Tajani in New York.
The minister said that Azerbaijan continues its policy of aggressive and ethnic cleansing, targeting the civilian population and infrastructure, as a result of which there are casualties and wounded among civilians, including women and children.