Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է ԵՄ հստակ քայլերի անհրաժեշտությունը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ասել է, որ անհրաժեշտ են Եվրոպական Միության եւ իր անդամ պետությունների համարժեք արձագանքն ու հստակ քայլերը՝ Լեռնային Ղարաբաղում զանգվածային ոճրագործությունները կանխելու նպատակով:
ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ Արարատ Միրզոյանն այդ մասին ասել է՝ Նյու Յորքում հանդիպելով Իտալիայի ԱԳ նախարար Անտոնիո Տայանիի հետ:
Նախարարն ասել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է իր կողմից որդեգրած ագրեսիվ և էթնիկ զտմանն ուղղված քաղաքականությունը, թիրախավորում է նաև քաղաքացիական բնակչությունը և ենթակառուցվածքները, որի հետևանքով առկա են զոհեր և վիրավորներ քաղաքացիական անձանց շրջանում, այդ թվում՝ կանայք և երեխաներ:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян заявил, что для предотвращения массовых преступлений в Нагорном Карабахе необходимы адекватная реакция и четкие шаги Евросоюза и его членов.
По сообщению МИД, об этом Арарат Мирзоян сказал на встрече с министром иностранных дел Италии Антонио Таяни в Нью-Йорке.
Мирзоян заявил, что Азербайджан продолжает политику этнической чистки, делает мишенью гражданское население и инфраструктуры, в результате чего есть жертвы и раненые среди гражданского населения.