Միրզոյան. Բազմաթիվ հարցերում կողմերի մոտեցումները հեռու են իրարից - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ «ստացել ենք ադրբեջանական կողմի հերթական առաջարկները եւ հանդես կգանք մեր հերթական առաջարկներով»:
«Ցավոք, կողմերի մոտեցումները բազմաթիվ հարցերում դեռեւս շատ հեռու են իրարից։ Բանակցությունները շարունակվում են, կան անընդունելի բաներ, կան հարցեր, որոնցում կողմերը կարող են ընդառաջ քայլեր անել։ Հանդիպում այս պահին պլանավորված չէ, բայց ենթադրում եմ, որ մինչեւ տարեվերջ կունենանք եւս մեկ հանդիպում»,- Ազգային Ժողովում ասել է Արարատ Միրզոյանը։
«Վստահ չեմ, որ կստացվի մինչեւ տարեվերջ ունենալ պայմանագրի քիչ թե շատ վերջնական տարբերակ։ Սակայն մեր մտադրությունն ուժի մեջ է, աշխատում ենք որքան հնարավոր է շուտ հասնել խաղաղության եւ համապարփակ կարգավորման»,- ասել է նա։

Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan said today that "we have received next proposals of the Azerbaijani side and will come up with our next proposals.”
“Unfortunately, the approaches of the parties still differ greatly on many issues. The negotiations are ongoing, there are unacceptable things, there are issues where the parties can take steps forward. No meeting is planned at the moment, but I assume that we will have one before the end of the year,” Ararat Mirzoyan said in the National Assembly.
“I am not sure that we will have a more or less final version of the treaty by the end of the year. However, our intention is valid, we are working to achieve peace and a comprehensive settlement as soon as possible,” he said.