Միրզոյան. Բազմաթիվ հարցերում կողմերի մոտեցումները հեռու են իրարից - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր ասել է, որ «ստացել ենք ադրբեջանական կողմի հերթական առաջարկները եւ հանդես կգանք մեր հերթական առաջարկներով»:
«Ցավոք, կողմերի մոտեցումները բազմաթիվ հարցերում դեռեւս շատ հեռու են իրարից։ Բանակցությունները շարունակվում են, կան անընդունելի բաներ, կան հարցեր, որոնցում կողմերը կարող են ընդառաջ քայլեր անել։ Հանդիպում այս պահին պլանավորված չէ, բայց ենթադրում եմ, որ մինչեւ տարեվերջ կունենանք եւս մեկ հանդիպում»,- Ազգային Ժողովում ասել է Արարատ Միրզոյանը։
«Վստահ չեմ, որ կստացվի մինչեւ տարեվերջ ունենալ պայմանագրի քիչ թե շատ վերջնական տարբերակ։ Սակայն մեր մտադրությունն ուժի մեջ է, աշխատում ենք որքան հնարավոր է շուտ հասնել խաղաղության եւ համապարփակ կարգավորման»,- ասել է նա։

Мирзоян: По многим вопросам позиции сторон далеки друг от друга - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян сказал сегодня, что «мы получили очередные предложения азербайджанской стороны и выступим с нашими очередными предложениями».
«К сожалению, подходы сторон по многим вопросам пока очень далеки друг от друга. Переговоры продолжаются, есть неприемлемые вещи, есть вопросы, в которых стороны могут сделать шаги вперед. На данный момент встреч не запланировано, но предполагаю, что до конца года у нас состоится еще одна встреча», - сказал Арарат Мирзоян в парламенте.
«Не уверен, что до конца года будет готов более или менее окончательный вариант договора. Однако наше намерение в силе, мы работаем для достижения мира и всеобъемлющего урегулирования в кратчайшие сроки», - сказал он.