Արա Այվազյանը քննարկել է սահմանային իրավիճակը ՌԴ, ԱՄՆ եւ Ֆրանսիայի դեսպանների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանն այսօր ընդգծել է ադրբեջանական զինված ուժերի՝ ՀՀ տարածքը անհապաղ եւ անվերապահ լքելու հրամայականը՝ իրավիճակի հետագա լարումից խուսափելու համար:
ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ նա այդ մասին ասել է՝ ընդունելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների դեսպաններ Սերգեյ Կոպիրկինի (ՌԴ), Ջոնաթան Լաքոթի (Ֆրանսիա) եւ Լին Թրեյսիի (ԱՄՆ) հետ հանդիպմանը:
ԱԳ նախարարի պաշտոնակատարը ներկայացրել է վերջին զարգացումները՝ վերահաստատելով Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ խնդիրը լուծելու քաղաքական-դիվանագիտական ճանապարհով:

Armenian FM discusses the border crisis with Russian, French and US Ambassadors - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Acting Foreign Minister of Armenia Ara Aivazian today has repeated the demand for immediate withdrawal of Azeri troops from the Armenian territory for the purpose of avoiding further escalation of the situation.
Armenian MFA has said that acting Foreign Minister Aivazian has made that statement at the meeting with ambassadors of the OSCE Minsk Group co-chair states Sergey Kopyrkin of Russia, Jonathan Lacote of France, and Lynne Tracy of the USA.
Aivazian has briefed the Ambassadors on the latest development and reiterated Armenia’s readiness to resolve the issue through political and diplomatic means.