Արա Այվազյանը քննարկել է սահմանային իրավիճակը ՌԴ, ԱՄՆ եւ Ֆրանսիայի դեսպանների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանն այսօր ընդգծել է ադրբեջանական զինված ուժերի՝ ՀՀ տարածքը անհապաղ եւ անվերապահ լքելու հրամայականը՝ իրավիճակի հետագա լարումից խուսափելու համար:
ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ նա այդ մասին ասել է՝ ընդունելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների դեսպաններ Սերգեյ Կոպիրկինի (ՌԴ), Ջոնաթան Լաքոթի (Ֆրանսիա) եւ Լին Թրեյսիի (ԱՄՆ) հետ հանդիպմանը:
ԱԳ նախարարի պաշտոնակատարը ներկայացրել է վերջին զարգացումները՝ վերահաստատելով Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ խնդիրը լուծելու քաղաքական-դիվանագիտական ճանապարհով:

Ара Айвазян обсудил ситуацию на границе с послами России, США и Франции - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Ара Айвазян заявил сегодня, что Вооруженные силы Азербайджана должны незамедлительно и безоговорочно покинуть территорию Армении во избежание дальнейшей эскалации ситуации.
Пресс-служба МИД Армении сообщает, что Ара Айвазян заявил об этом на встрече с послами стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ Сергеем Копыркиным (Россия), Джонатаном Лакоттом (Франция) и Линн Трейси (США).
И.о. министра иностранных дел представил последние события на границе, еще раз подтвердив готовность Армении решить вопрос политико-дипломатическим путем.