Ռուդենկոն հայ-ադրբեջանական սահմանի մասին խոսել է Ֆրանսիայի եւ Իրանի դեսպանների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն եւ Իրանի դեսպան Քազեմ Ջալալին այսօր «մտքերի մանրակրկիտ փոխանակում են իրականացրել տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցերի շուրջ, ներառյալ Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդիրը եւ հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը»:
Ռուսաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ Անդրեյ Ռուդենկոն այսօր ընդունել է նաեւ Ֆրանսիայի դեսպան Պիեռ Լեւիին:
«Զրույցի ընթացքում քննարկվել են իրավիճակը Հարավային Կովկասում, իրադրությունը Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման շուրջ, ինչպես նաեւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցեր», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Russia discusses Armenia’s border situation with French and Iranian ambassadors - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russia’s Deputy Foreign Minister Andrey Rudenko and Iranian Ambassador Kazem Jalali have held today “a comprehensive exchange of views on relevant issues of the regional agenda, including the Nagorno-Karabakh conflict and the situation on the Armenian-Azerbaijani border.”
The press service of the Russian MFA reports that today Andrey Rudenko has also received French Ambassador Pierre Levy.
“During the meeting, the parties have discussed the situation in the South Caucasus and the Nagorno-Karabakh conflict settlement, as well as a number of other issues of mutual interest,” the press service said.