Լավրովը կայցելի Երեւան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը մայիսի 5-6-ը աշխատանքային այցով կայցելի Երեւան, այսօր ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Մայիսի 10-ից 11-ը Լավրովը կայցելի Բաքու:
«Նախատեսված են բանակցություններ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարության հետ, շփումների ընթացքում քննարկվելու է երկկողմ եւ տարածաշրջանային համագործակցության, ինչպես նաեւ միջազգային ասպարեզում փոխգործակցության հարցերի լայն շրջանակ: Առաջնահերթ ուշադրություն է դարձվելու Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ի հայտարարությունների իրականացման գործնական հարցերին», - ասել է Զախարովան:

Lavrov to visit Armenia next week
Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov will pay a working visit to Yerevan on May 5-6, Russian MFA Spokesperson Maria Zakharova announced today.
Lavrov will also visit Baku on May 10-11.
“The visits will include talks with the leadership of Armenia and Azerbaijan. The parties are to discuss a wide range of the matters concerning bilateral and regional cooperation as well as cooperation in the international scene. The parties will focus on practical aspects of implementation of the statements made by Russian, Azerbaijani and Armenian leaders on 9 November 2020 and 11 January 2021,” said Zakharova.