Լավրովը կայցելի Երեւան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը մայիսի 5-6-ը աշխատանքային այցով կայցելի Երեւան, այսօր ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Մայիսի 10-ից 11-ը Լավրովը կայցելի Բաքու:
«Նախատեսված են բանակցություններ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարության հետ, շփումների ընթացքում քննարկվելու է երկկողմ եւ տարածաշրջանային համագործակցության, ինչպես նաեւ միջազգային ասպարեզում փոխգործակցության հարցերի լայն շրջանակ: Առաջնահերթ ուշադրություն է դարձվելու Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ի հայտարարությունների իրականացման գործնական հարցերին», - ասել է Զախարովան:

Лавров посетит Ереван - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел России Сергей Лавров посетит 5-6 мая с рабочим визитом Ереван, сообщила сегодня официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
10-11 мая российский министр посетит Баку.
«Запланированы переговоры с руководством Армении и Азербайджана, в ходе контактов предполагается рассмотреть широкий круг вопросов двустороннего и регионального сотрудничества, а также взаимодействие на международной арене. Приоритетное внимание будет уделено практическим аспектам реализации заявлений лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года», - сказала Захарова.