Լավրովն ու Բայրամովը քննարկել են առաջիկա բարձր մակարդակի շփումները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույցում քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների արդիական հարցեր՝ «ներառյալ առաջիկայում կայանալիք բարձր մակարդակի շփումները»:
«Կարծիքներ են փոխանակվել Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների՝ 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եւ 2021թ. հունվարի 11-ի պայմանավորվածությունների կատարման մասին, ներառյալ եռակողմ աշխատանքային խմբի աշխատանքը՝ ուղղված տարածաշրջանում տրանսպորտային եւ տնտեսական կապերի ապաշրջափակմանը», - ասված է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Russian and Azerbaijani Foreign Ministers have discussed over the phone “relevant matters of bilateral relations, including upcoming contact at a high level.”
“Foreign Ministers Sergey Lavrov and Jeyhun Bayramov have exchanged views on implementation of the agreements of Russia, Azerbaijani and Armenian leaders, reached on 0 November 2020 and 11 January 2021, including the activity of the trilateral working group co-chaired by Deputy PMs of the three countries, which focuses on unblocking of economic and transport communications in the region,” said the Russian MFA.