Այվազյանը ՌԴ-ում խոսել է հայ գերիների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը փետրվարի 17-ին ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանը շեշտել է Ադրբեջանում հայ ռազմագերիների եւ պատանդի կարգավիճակում պահվող անձանց հայրենադարձման կարեւորությունը:
Արա Այվազյանը նշել է, որ խնդրի արհեստական ձգձգումն Ադրբեջանի կողմից լուրջ խոչընդոտներ է ստեղծում նոյեմբերի 9-ի եւ դրանից բխող հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կենսագործման ճանապարհին։
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպման օրակարգում են եղել նաեւ ԼՂ խաղաղ կարգավորման գործընթացի վերսկսմանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք ընդգծվել է կարգավորման առանցքային հարցերի հասցեագրումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում։

Ara Aivazian highlights the issue of Armenian POWs - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Ara Aivizian, who is currently visiting Russia, has stressed the importance of the return of Armenian POWs and hostages from Azerbaijan.
At the meeting with his Russian counterpart Sergey Lavrov on February 17, Ara Aivazian has stated that the artificial prolongation of the process by Azerbaijan creates significant obstacles for implementation of the trilateral statements signed on November 9 and January 11.
The agenda of the meeting also included renewal of the negotiations on peaceful settlement of the NK conflict. Both sides have highlighted that key matters of the settlement should be discussed in the format of OSCE Minsk Group.