«Զորավարժությունները չեն վկայում խաղաղ մտադրությունների մասին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն ասել է, որ «ԵԱՀԿ հանձնառությունների խախտումներով Հայաստանի սահմանների մոտ իրականացվող թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունները չեն վկայում, որ թուրք-ադրբեջանական ղեկավարությունը խաղաղ մտադրություններ ունի Հայաստանի հանդեպ»:
Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեվլյութ Չավուշօղլուն հայտարարել էր, որ «եթե խաղաղությունը երկարատեւ լինի, Թուրքիան եւ Ադրբեջանը պատրաստ են քայլեր ձեռնարկել Հայաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորելու ուղղությամբ»։
Պատասխանելով Թուրքիայի ԱԳ նախարարի հայտարարությանը վերաբերող PanARMENIAN.Net-ի հարցին՝ թե հայկական կողմը պատրա՞ստ է «հարաբերությունները կարգավորելու», Աննա Նաղդալյանն ասել է.
«Չէի ուզենա մեկնաբանել թուրք-ադրբեջանական ղեկավարության հայտարարությունները, որոնք որեւէ ձեւով չեն ամրապնդվում գործողություններով: Ավելին, դրանք հակասում են միմյանց: Հայաստանի հանդեպ թշնամական գործողությունների դադարեցումը կարող է պայմաններ ստեղծել տարածաշրջանում վստահության ձեւավորման համար»:

Yerevan /Mediamax/. Spokesperson for the Armenian MFA Anna Naghdalyan has stated that "the Turkish-Azerbaijani military exercises carried out near the Armenian border in violation of OSCE commitments do not prove that the Turkish-Azerbaijani leadership has peaceful intentions towards Armenia.”
Recently, Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu stated that “if the peace is lasting, Turkey and Azerbaijan are ready to undertake steps aimed at normalizing relations with Armenia.”
In response to PanARMENIAN.Net’s question about Cavusoglu’s remark and whether the Armenian side is ready to “normalize the relations”, Anna Naghdalyan has said:
“I would not like to comment on the statements of Turkish-Azerbaijani leadership, which are not consolidated by any action. Moreover, they contradict each other. The cessation of hostile actions against Armenia may create conditions for building trust in the region.”