Փաշինյանը զգուշացրել է Իսրայելին «կոնկրետ հետեւանքների» մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը առաջարկել է Իսրայելի իշխանություններին մարդասիրական օգնություն տրամադրել ոչ թե հայերին, այլ Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմում կռվող սիրիացի վարձկաններին:
«Մի երկրի մարդասիրական օգնություն, որը զենք է վաճառում վարձկաններին, որն օգտագործվում է քաղաքացիական խաղաղ բնակչությանը հարվածելու համա՞ր: Ես առաջարկում եմ Իսրայելին ուղարկել այս օգնությունը վարձկաններին եւ ահաբեկիչներին՝ որպես իր գործունեության տրամաբանական շարունակություն», - ասել է Փաշինյանը The Jerusalem Post-ին տված հարցազրույցում:
«Իսրայելը պետք է իրեն հարց տա. արդյո՞ք նա վարձկանների հետ միասին չի պայքարում Լեռնային Ղարաբաղի դեմ: Որքանո՞վ է նման հարեւանությունը հարմարավետ իր համար: Եթե հարմարավետ է, Աստված նրա հետ: Բայց ես կարծում եմ, որ լինելու են կոնկրետ հետեւանքներ, որոնց դուք ստիպված կլինեք բախվել», - զգուշացրել է Փաշինյանը:

Пашинян предупредил Израиль о «конкретных последствиях» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян предложил властям Израиля направить гуманитарную помощь не армянам, а сирийским наемникам, воюющим в Нагорном Карабахе на стороне Азербайджана.
«Гуманитарная помощь страны, которая продает наемникам оружие, использующееся для нанесения ударов по мирному гражданскому населению? Я предлагаю Израилю направить эту помощь наемникам и террористам в качестве логического продолжения его деятельности», - заявил Пашинян в интервью газете The Jerusalem Post.
«Израиль должен задать себе вопрос – а не воюет ли он вместе с наемниками против Нагорного Карабаха? Насколько комфортно для него такое соседство? Если комфортно, Бог с ним. Но я думаю, что будут конкретные последствия, с которыми вам придется столкнуться», - предупредил Пашинян.