Փաշինյանը զգուշացրել է Իսրայելին «կոնկրետ հետեւանքների» մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը առաջարկել է Իսրայելի իշխանություններին մարդասիրական օգնություն տրամադրել ոչ թե հայերին, այլ Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմում կռվող սիրիացի վարձկաններին:
«Մի երկրի մարդասիրական օգնություն, որը զենք է վաճառում վարձկաններին, որն օգտագործվում է քաղաքացիական խաղաղ բնակչությանը հարվածելու համա՞ր: Ես առաջարկում եմ Իսրայելին ուղարկել այս օգնությունը վարձկաններին եւ ահաբեկիչներին՝ որպես իր գործունեության տրամաբանական շարունակություն», - ասել է Փաշինյանը The Jerusalem Post-ին տված հարցազրույցում:
«Իսրայելը պետք է իրեն հարց տա. արդյո՞ք նա վարձկանների հետ միասին չի պայքարում Լեռնային Ղարաբաղի դեմ: Որքանո՞վ է նման հարեւանությունը հարմարավետ իր համար: Եթե հարմարավետ է, Աստված նրա հետ: Բայց ես կարծում եմ, որ լինելու են կոնկրետ հետեւանքներ, որոնց դուք ստիպված կլինեք բախվել», - զգուշացրել է Փաշինյանը:

Yerevan /Mediamax. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has suggested that Israeli authorities send humanitarian aid not to Armenians but to the Syrian mercenaries fighting in Karabakh on the side of Azerbaijan.
“Humanitarian aid by a country that is selling weapons to mercenaries, which they are using to strike a civilian peaceful population? I propose that Israel send that aid to the mercenaries and to the terrorists as the logical continuation of its activities,” Pashinyan said in the interview to The Jerusalem Post.
“Israel should ask itself the question – is it not fighting de facto alongside mercenaries against Nagorno-Karabakh? Is this a convenient position for it? If it is, God be with it. But I think that there will be specific consequences, and you will have to face those consequences,” warned Pashinyan.