Սերբիան պատրաստ է համավարակի դեմ պայքարում աջակցել Հայաստանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչն ասել է, որ անհրաժեշտության դեպքում իր երկիրը պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին համավարակի ու դրա հետեւանքների հաղթահարման համար։
Ալեքսանդր Վուչիչի հետ հեռախոսազրույցում Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել սերբ գործընկերոջը եւ նշել, որ առողջապահության նախարարության հետ ճշգրտումներից հետո տեղեկություն կփոխանցվի սերբական կողմին:
Արմեն Սարգսյանն ու Ալեքսանդր Վուչիչն ընդգծել են երկու երկրների համագործակցության մեծ ներուժը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, սննդի անվտանգության, գյուղատնտեսության ոլորտներում, վստահություն հայտնել, որ մուտքի արտոնագրերի երկուստեք վերացումը կնպաստի գործարար կապերի ակտիվացմանն ու զբոսաշրջության զարգացմանը:

Serbia is ready to support Armenia in the fight against COVID-19 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Serbia Aleksandar Vucic has stated that his country is ready to support Armenia in the fight against coronavirus and mitigation of its consequences, if necessary.
Armenian President Armen Sarkissian thanked his Serbian counterpart during the phone call and noted he would specify the relevant information with the Ministry of Health and provide it to the Serbian side.
Armen Sarkissian and Aleksandar Vucic highlighted the two countries’ significant potential for cooperation in IT, food safety and agriculture, and agreed that mutual cancelation of visa regime will boost business ties and facilitate the development of tourism.