Հայաստանը կարեւորում է ԵՄ-ի հետ բարձր մակարդակի երկխոսությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է Եվրամիության հետ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը եւ գործընկերության համապարփակ շրջանակը:
ԱԳՆ փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարեւանության եւ ընդլայնման շուրջ բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենի տեղակալ Կատարինա Մատերնովի հետ հանդիպմանը։
Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարն ընդգծել է, որ Հայաստանն արժեւորում է ԵՄ կողմից երկրի զարգացման օրակարգի խթանմանը, ժողովրդավարական հաստատությունների ամրապնդմանն ուղղված շարունակական եւ հետեւողական աջակցությունը։

Armenia attaches importance to high-level dialogue with EU - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan said that Armenia attaches special importance to comprehensive political dialogue and partnership with EU on high level.
According to the Armenian MFA, he said this in a meeting with Katarína Mathernová, Deputy Director-General of European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations.
Armenian Foreign Minister emphasized that Armenia highly values the efforts of EU in promoting the country’s development agenda, consistent support for strengthening democratic establishments.