Հայաստանը կարեւորում է ԵՄ-ի հետ բարձր մակարդակի երկխոսությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է Եվրամիության հետ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը եւ գործընկերության համապարփակ շրջանակը:
ԱԳՆ փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարեւանության եւ ընդլայնման շուրջ բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենի տեղակալ Կատարինա Մատերնովի հետ հանդիպմանը։
Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարն ընդգծել է, որ Հայաստանն արժեւորում է ԵՄ կողմից երկրի զարգացման օրակարգի խթանմանը, ժողովրդավարական հաստատությունների ամրապնդմանն ուղղված շարունակական եւ հետեւողական աջակցությունը։

Мнацаканян подчеркнул важность диалога с ЕС на высшем уровне - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранный дел Армении Зограб Мнацаканян заявил, что Армения придает большое значение политическому диалогу с Евросоюзом и всеобъемлющим рамкам партнерства.
Как сообщает МИД Армении, он сообщил об этом на встрече с замглавы генерального директората Еврокомиссии по политике соседства, расширения и переговоров Катариной Матерновой.
Глава армянского внешнеполитического ведомства подчеркнул, что Армения ценит  последовательную и постоянную поддержку ЕС, направленную на стимулирование повестки развития страны и укрепление демократических институтов.вание повестки развития страны и укрепление демократических институтов.