Մոլդովայի նախագահը կմասնակցի ԵՏՄ երեւանյան գագաթնաժողովին
Երեւան: Մեդիամաքս: Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնը կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական միության (ԵՏՄ) Բարձրագույն խորհրդի նիստին, որը կանցկացվի հոկտեմբերի 1-ին Երևանում:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, Իգոր Դոդոնն այդ մասին ասել է Բելառուսի ղեկավար Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ ունեցած հեռախոսազրույցից հետո:
ԵՏՄ անդամ-պետություններն են Ռուսաստանը, Բելառուսը, Ղազախստանը, Հայաստանը եւ Ղրղզստանը:
Սեպտեմբերի 6-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել էր, որ ԵՏՄ Բարձրագույն խորհրդի նիստին հրավիրված են Մոլդովայի, Իրանի եւ Սինգապուրի ղեկավարները:
Նախատեսվում է, որ Երեւանում կստորագրվի ԵՏՄ-ի եւ Սինգապուրի միջեւ ազատ առեւտրի գոտու մասին համաձայնագիրը:

Moldovan President to participate in Supreme Eurasian Economic Council meeting
Yerevan /Mediamax/. President of Moldova Igor Dodon will participate in the Supreme Eurasian Economic Council meeting to be held on October 1, Yerevan.
According to TASS, Igor Dodon said this following his telephone conversation with President of Belarus Alexander Lukashenko.
EAEU members are Russia, Belarus, Kazakhstan, Armenia and Kyrgyzstan.
Speaking at a news conference in Yerevan on September 6, Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan said that heads of Moldova, Iran and Singapore have been invited to the meeting in Yerevan.
It is expected that the agreement on free trade area between EAEU and Singapore will be signed within the frames of the event.