Մոլդովայի նախագահը կմասնակցի ԵՏՄ երեւանյան գագաթնաժողովին
Երեւան: Մեդիամաքս: Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնը կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական միության (ԵՏՄ) Բարձրագույն խորհրդի նիստին, որը կանցկացվի հոկտեմբերի 1-ին Երևանում:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, Իգոր Դոդոնն այդ մասին ասել է Բելառուսի ղեկավար Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ ունեցած հեռախոսազրույցից հետո:
ԵՏՄ անդամ-պետություններն են Ռուսաստանը, Բելառուսը, Ղազախստանը, Հայաստանը եւ Ղրղզստանը:
Սեպտեմբերի 6-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել էր, որ ԵՏՄ Բարձրագույն խորհրդի նիստին հրավիրված են Մոլդովայի, Իրանի եւ Սինգապուրի ղեկավարները:
Նախատեսվում է, որ Երեւանում կստորագրվի ԵՏՄ-ի եւ Սինգապուրի միջեւ ազատ առեւտրի գոտու մասին համաձայնագիրը:

Президент Молдовы примет участие в ереванском саммите ЕАЭС
Ереван /Медиамакс/. Президент Молдовы Игорь Додон примет участие в заседании Высшего совета Евразийского экономического союза (ЕАЭС), которое пройдет 1 октября в Ереване.
Как сообщает ТАСС, Игорь Додон сказал об этом по итогам своего телефонного разговора с главой Белоруссии Александром Лукашенко.
Членами ЕАЭС являются Россия, Белоруссия, Казахстан, Армения и Киргизия.
Выступая 6 сентября на пресс-конференции в Ереване, министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян сказал, что на заседание Высшего совета ЕАЭС приглашены главы Молдовы, Ирана и Сингапура.
Ожидается, что в Ереване будет подписано Соглашение о зоне свободной торговли между ЕАЭС и Сингапуром.