Հասան Ռոհանին Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է այցելել Իրան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է Իրան՝ համոզմունք հայտնելով, որ այցը հնարավորություն կընձեռի ընդգրկուն կերպով քննարկել երկկողմ համագործակցությունն ընդլայնելու ուղիները:
Սեպտեմբերի 25-ին Նյու Յորքում կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի եւ Հասան Ռոհանիի հանդիպումը: Նրանք կարեւորել են տնտեսական համագործակցության զարգացումը եւ նշել, որ այն զգալիորեն զիջում է երկկողմ քաղաքական հարաբերությունների մակարդակին:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ հայ-իրանական հարաբերություններն ունեն առանձնահատուկ բնույթ եւ պետք է շարունակեն զարգանալ բարեկամական ամուր կապերի հիմքի վրա:

Yerevan /Mediamax/. President of Iran Hassan Rouhani has invited Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to Iran, certain that the visit will enable them to have a comprehensive discussion about the ways to expand bilateral cooperation.
At the meeting in New York on September 25, the parties started with attaching importance to developing economic cooperation, which fails to keep up with the level of political relations between the two countries.
Nikol Pashinyan underlined that Armenia and Iran have a special relationship that should continue to develop based on strong friendship.