Հասան Ռոհանին Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է այցելել Իրան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է Իրան՝ համոզմունք հայտնելով, որ այցը հնարավորություն կընձեռի ընդգրկուն կերպով քննարկել երկկողմ համագործակցությունն ընդլայնելու ուղիները:
Սեպտեմբերի 25-ին Նյու Յորքում կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի եւ Հասան Ռոհանիի հանդիպումը: Նրանք կարեւորել են տնտեսական համագործակցության զարգացումը եւ նշել, որ այն զգալիորեն զիջում է երկկողմ քաղաքական հարաբերությունների մակարդակին:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ հայ-իրանական հարաբերություններն ունեն առանձնահատուկ բնույթ եւ պետք է շարունակեն զարգանալ բարեկամական ամուր կապերի հիմքի վրա:

Хасан Роухани пригласил Никола Пашиняна посетить Иран - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Ирана Хасан Роухани пригласил премьер-министра Армении Никола Пашиняна посетить Иран, выразив уверенность, что визит даст возможность всесторонне обсудить пути расширения сотрудничества.
25 сентября в Нью-Йорке состоялась встреча Никола Пашиняна и Хасана Роухани. Стороны придали важность развитию экономического сотрудничества и отметили, что оно заметно уступает уровню двусторонних политических отношений.
Никол Пашинян подчеркнул, что армяно-иранские отношения имеют особенный характер и должны продолжать развиваться на крепкой дружественной основе.