Վարչապետը «ունիկալ» է համարում հայ-ռուսական հարաբերությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը «ունիկալ» հարաբերություններ ունի Ռուսաստանի Դաշնության հետ:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, այսօր հրաժեշտի հանդիպում ունենալով Ռուսաստանի դեսպան Իվան Վոլինկինի հետ, վարչապետն ասել է.
«Այսօր պետք է արձանագրենք, որ մենք ունիկալ հարաբերություններ ունենք Ռուսաստանի Դաշնության հետ: Բայց դա չի նշանակում, որ պետք է հանգստանալ, մանավանդ, որ աշխատանքի մեծ դաշտ ունենք եւ առհասարակ ցանկացած բարեկամության պահպանման եւ ամրապնդման ուղղությամբ պետք է անընդհատ աշխատել»:

Armenian PM: our relations with Russia are “unique” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said today that Armenia has developed "unique” relations with the Russian Federation.
According to the Armenian government’s press service, at the farewell meeting with Ambassador of Russia to Armenia Ivan Volynkin Karen Karapetyan said:
“Today we can stress the fact that we have developed unique relations with the Russian Federation. But this does not mean that we should be satisfied, especially when we have a lot work to deliver together. Generally, you need to put permanent efforts in preserving and strengthening any type of relationship.”