Վարչապետը «ունիկալ» է համարում հայ-ռուսական հարաբերությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը «ունիկալ» հարաբերություններ ունի Ռուսաստանի Դաշնության հետ:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, այսօր հրաժեշտի հանդիպում ունենալով Ռուսաստանի դեսպան Իվան Վոլինկինի հետ, վարչապետն ասել է.
«Այսօր պետք է արձանագրենք, որ մենք ունիկալ հարաբերություններ ունենք Ռուսաստանի Դաշնության հետ: Բայց դա չի նշանակում, որ պետք է հանգստանալ, մանավանդ, որ աշխատանքի մեծ դաշտ ունենք եւ առհասարակ ցանկացած բարեկամության պահպանման եւ ամրապնդման ուղղությամբ պետք է անընդհատ աշխատել»:

Премьер назвал отношения Армении с Россией «уникальными» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Карен Карапетян заявил сегодня, что отношения Армении с Россией являются «уникальными».
Согласно сообщению пресс-службы правительства, сегодня на прощальной встречи с послом России в Армении Иваном Волынкиным премьер-министр отметил:
«Мы должны констатировать, что поддерживаем уникальные отношения с Российской Федерацией. Но это не значит, что нужно расслабляться, особенно когда есть широкое поле для деятельности. В вообще, для сохранения и укрепления любой дружбы необходима постоянная работа».