Երեւանում Իսպանիայի վիզաների կենտրոն է բացվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանի Վարդանանց փողոց 14/1 հասցեում պաշտոնապես բացվել է Իսպանիայի վիզաների կենտրոնը։
Ծառայությունն իրականացնելու է BLS International-ը, որը վիզա աութսորսինգի, անձնագրային, հյուպատոսական, ատեստավորման եւ քաղաքացիական ծառայություն մատուցող ամենախոշոր ընկերություններից է աշխարհում։
BLS International Armenia-ի տնօրեն Լեւոն Իսրայելյանն ասել է, որ նման կենտրոնի բացման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է Հայաստան-Իսպանիա ուղղության մեծ պահանջարկով։
«Հայաստանից տարեկան 10-12 հազ. մարդ է այցելում Իսպանիա»,- ասել է նա։
Լեւոն Իսրայելյանը տեղեկացրել է, որ կենտրոնը տրամադրելու է միայն կարճաժամկետ վիզաներ։ Հայտերի քննման ժամկետը մինչեւ 15 օր է սահմանված։
«Մեր կենտրոնը հնարավորինս արագ, առանց հերթի կսպասարկի»,-հավելել է նա։
Ռուսաստանում Իսպանիայի պատվո հյուպատոս Իցիար Տաբոատան էլ նշել է, որ կենտրոնի բացումը կարեւոր քայլ է դեպի Իսպանիա հայերի տեղաշարժի դյուրացման համար։

В Ереване открылся визовый центр Испании - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в Ереване по адресу Вардананца 14/1 официально открылся визовый центр Испании.
Услугу будет осуществлять BLS International, которая является одной из крупнейших компаний в мире по аутсорсингу виз, паспортным, консульским услугам и услуге аттестации.
Директор BLS International Armenia Левон Исраелян отметил, что необходимость открытия подобного центра обусловлена большим спросом направления Армения-Испания.
«Ежегодно 10-12 тыс. человек из Армении посещают Испанию»,- отметил он.
Левон Исраелян сообщил, что центр будет предоставлять только краткосрочные визы. Срок рассмотрения заявок составит до 15 дней.
«Наш центр будет обслуживать максимально быстро и без очереди»,- добавил он.
Почетный консул Испании в России Ициар Табоата отметил, что открытие центра является важным шагом в направлении упрощения посещения армянами Испании.