Երեւանում Իսպանիայի վիզաների կենտրոն է բացվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանի Վարդանանց փողոց 14/1 հասցեում պաշտոնապես բացվել է Իսպանիայի վիզաների կենտրոնը։
Ծառայությունն իրականացնելու է BLS International-ը, որը վիզա աութսորսինգի, անձնագրային, հյուպատոսական, ատեստավորման եւ քաղաքացիական ծառայություն մատուցող ամենախոշոր ընկերություններից է աշխարհում։
BLS International Armenia-ի տնօրեն Լեւոն Իսրայելյանն ասել է, որ նման կենտրոնի բացման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է Հայաստան-Իսպանիա ուղղության մեծ պահանջարկով։
«Հայաստանից տարեկան 10-12 հազ. մարդ է այցելում Իսպանիա»,- ասել է նա։
Լեւոն Իսրայելյանը տեղեկացրել է, որ կենտրոնը տրամադրելու է միայն կարճաժամկետ վիզաներ։ Հայտերի քննման ժամկետը մինչեւ 15 օր է սահմանված։
«Մեր կենտրոնը հնարավորինս արագ, առանց հերթի կսպասարկի»,-հավելել է նա։
Ռուսաստանում Իսպանիայի պատվո հյուպատոս Իցիար Տաբոատան էլ նշել է, որ կենտրոնի բացումը կարեւոր քայլ է դեպի Իսպանիա հայերի տեղաշարժի դյուրացման համար։

Photo: thomson.co.uk
It is operated by BLS International, one of the world’s largest companies dealing with visa, passport and consular outsourcing, attestation and citizen services.
Head of BLS International Armenia Levon Israelyan stated that the need for opening such centers came from the high demand for Armenia-Spain travel.
“Around 10-12,000 people from Armenia visit Spain annually,” he said.
Levon Israelyan also informed that the center will provide only short-term visas. The applications are considered within 15 days.
“Our center will serve applicants as quickly as possible, without queues,” he told.
Spanish Consul in Russia Itziar Taboada noted that opening of the center is an important step towards liberalization of movement to Spain for Armenians.