Հայ-ռուսական հարաբերությունների առաջընթացն ակնհայտ է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների առաջընթացը բոլոր ուղղություններով ակնհայտ է:
ՀՀ նախագահ այդ մասին ասել է նոյեմբերի 15-ին Մոսկվայում՝ իր ռուսաստանցի պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը:
Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ «մեր թիմերը լարված աշխատում են այն պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ, որոնք ձեռք էին բերվել այս տարվա մարտին Ռուսաստան կատարած Ձեր այցի ընթացքում»:
«Այդ աշխատանքը տալիս է դրական արդյունքներ: Ես նույնիսկ չեմ խոսում մեր համագործակցության մասին քաղաքական կապերի, անվտանգության բնագավառներում և տնտեսական ոլորտում, որտեղ անցած տարի սկսել էր աճը, իսկ այս տարի այն աճել է մեկ երրորդով, ինչն, անխոս, ուրախալի է: Ցանկալի կլիներ այդ միտումը պահպանել», - ասել է Պուտինը:

«Налицо продвижение армяно-российского сотрудничества» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил, что налицо продвижение по всем направлениям армяно-российского сотрудничества.
Президент Армении заявил об этом 15 ноября в Москве на встрече со своим российским коллегой Владимиром Путиным.
Владимир Путин отметил, что «наши команды работают напряжённо над реализацией наших договорённостей, которые были достигнуты в ходе Вашего визита в Россию в марте этого года».
«И эта работа даёт положительные результаты. Уже не говорю о нашем взаимодействии в сфере политических контактов, в сфере безопасности и в сфере экономике, где в прошлом году начался рост, а в этом году он уже увеличился в треть, что, безусловно, радует. Хотелось бы эту тенденцию сохранить», - заявил Путин.