Հայ-ռուսական հարաբերությունների առաջընթացն ակնհայտ է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների առաջընթացը բոլոր ուղղություններով ակնհայտ է:
ՀՀ նախագահ այդ մասին ասել է նոյեմբերի 15-ին Մոսկվայում՝ իր ռուսաստանցի պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը:
Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ «մեր թիմերը լարված աշխատում են այն պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ, որոնք ձեռք էին բերվել այս տարվա մարտին Ռուսաստան կատարած Ձեր այցի ընթացքում»:
«Այդ աշխատանքը տալիս է դրական արդյունքներ: Ես նույնիսկ չեմ խոսում մեր համագործակցության մասին քաղաքական կապերի, անվտանգության բնագավառներում և տնտեսական ոլորտում, որտեղ անցած տարի սկսել էր աճը, իսկ այս տարի այն աճել է մեկ երրորդով, ինչն, անխոս, ուրախալի է: Ցանկալի կլիներ այդ միտումը պահպանել», - ասել է Պուտինը:

Armenian President: Progress in our relations with Russia is evident - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan said that progress is evident in all directions of Armenian-Russian allied relations.
President Sargsyan made that statement at the meeting with his Russian counterpart Vladimir Putin on November 15 in Moscow.
Vladimir Putin noted, “Our teams are working hard on implementation of the agreements that we achieved during your visit to Russia this March.”
“This work produces positive results. I don’t even have to mention our collaboration in political relations, security and economic sector. Cooperation in the latter grew last year and increased by one-third this year, which is undoubtedly a reason to be happy. We would like for that tendency to continue,” said Putin.