Հայաստանը շարունակելու է առաջ մղել ՄԱԿ-ի նպատակները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը հետեւողականորեն շարունակելու է ջանքեր ներդնել ՄԱԿ-ի նպատակներն առաջ մղելու ուղղությամբ:
Այդ մասին ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ սեպտեմբերի 19-ին Նյու Յորքում հանդիպելով ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերյեշի հետ:
Նշելով, որ այս տարի Հայաստանը տոնեց ՄԱԿ-ին անդամակցության 25-ամյակը, Սերժ Սարգսյանը փաստել է, որ անդամակցությունից ի վեր մեր երկիրն ակտիվորեն ներգրավված է ՄԱԿ-ի եւ դրա կառույցների աշխատանքներում: Նա շեշտել է, որ անցած 25 տարիների ընթացքում Հայաստանը մշտապես զգացել է ՄԱԿ-ի թիրախային աջակցությունը, որը խթանել եւ ամրապնդել է երկրի զարգացման ներուժը։
Սերժ Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ Հայաստանում ակտիվորեն ընթանում է Կայուն զարգացման նպատակների ազգայնացման եւ իրականացման գործընթացը:

Армения продолжит продвигать цели ООН - Mediamax.am
Об этом президент Армении Серж Саргсян заявил 19 сентября в Нью-Йорке на встрече с генеральным секретарем ООН Антониу Гутерриешем.
Отметив, что в этом году Армения отметила 25-летие членства в ООН, Серж Саргсян заявил, что с момента вступления в организацию страна активно вовлечена в работы ООН и его структур. Президент подчеркнул, что за прошедшие 25 лет Армения постоянно чувствовала адресную поддержку ООН, которая стимулировала и укрепляла потенциал развития страны.
Серж Саргсян сообщил, что в Армении активно протекает процесс осуществления Целей устойчивого развития ООН.