Հայաստանը շարունակելու է առաջ մղել ՄԱԿ-ի նպատակները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը հետեւողականորեն շարունակելու է ջանքեր ներդնել ՄԱԿ-ի նպատակներն առաջ մղելու ուղղությամբ:
Այդ մասին ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ սեպտեմբերի 19-ին Նյու Յորքում հանդիպելով ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերյեշի հետ:
Նշելով, որ այս տարի Հայաստանը տոնեց ՄԱԿ-ին անդամակցության 25-ամյակը, Սերժ Սարգսյանը փաստել է, որ անդամակցությունից ի վեր մեր երկիրն ակտիվորեն ներգրավված է ՄԱԿ-ի եւ դրա կառույցների աշխատանքներում: Նա շեշտել է, որ անցած 25 տարիների ընթացքում Հայաստանը մշտապես զգացել է ՄԱԿ-ի թիրախային աջակցությունը, որը խթանել եւ ամրապնդել է երկրի զարգացման ներուժը։
Սերժ Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ Հայաստանում ակտիվորեն ընթանում է Կայուն զարգացման նպատակների ազգայնացման եւ իրականացման գործընթացը:

Yerevan /Mediamax/. Armenia will continue its efforts for pushing forward UN goals.
President of Armenia Serzh Sargsyan said this at the meeting with United Nations Secretary-General António Guterres on September 19, New York.
Having remarked that Armenia celebrated the 25th anniversary of UN membership this year, Serzh Sargsyan stressed the country’s active involvement in projects, implemented by UN and its structures since. He stressed that Armenia has significantly benefited from UN targeted support over the last 25 years, boosting and strengthening the development potential of the country.
Serzh Sargsyan informed that Armenia actively facilitates localization and implementation of UN Sustainable Development Goals.