Պուտինն ու Սարգսյանը կհանդիպեն Սոչիում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Սոչի, որտեղ կհանդիպի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
«Երկու երկրների ղեկավարները կքննարկեն քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար, մշակութային երկկողմ փոխգործակցության օրակարգի առանցքային հարցեր, ինչպես նաեւ կանդրադառնան Սերժ Սարգսյանի ս.թ. մարտին Ռուսաստան կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ընթացքին:
Անդրադարձ կլինի նաեւ ԵԱՏՄ եւ ՀԱՊԿ շրջանակներում համագործակցության զարգացման հեռանկարին առնչվող հարցերին: Նախատեսվում է, որ հանդիպմանը նախագահները կարծիքներ կփոխանակեն միջազգային եւ տարածաշրջանային արդիական հարցերի, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ», - ասված է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Путин и Саргсян встретятся в Сочи - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян отправится 23 августа с рабочим визитом в Сочи, где встретится с президентом России Владимиром Путиным.
«Главы двух стран обсудят основные вопросы повестки двустороннего политического, экономического, гуманитарного, культурного сотрудничества, рассмотрят процесс реализации договоренностей, достигнутых во время официального визита Сержа Саргсяна в Россию в марте текущего года.
Будут затронуты вопросы, касающиеся перспектив развития сотрудничества в рамках ЕАЭС и ОДКБ. Планируется, что на встрече президенты обменяются мнениями об актуальных глобальных и региональных вопросах, в том числе - вокруг урегулирования конфликта в Нагорном Карабахе»,- говорится в сообщении пресс-службы президента Армении.