ՀՀ-ն ակնկալում է ԵՄ-ի հետ ձեւավորել win-win ռազմավարություն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանն այսօր ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Թոմաս Շրապելին:
Արմեն Աշոտյանը նշել է, որ հանձնաժողովը բարձր է գնահատում հիմնադրամի հետ նախկինում ձեւավորված գործընկերային հարաբերությունները եւ լիահույս է հետագայում առավել սերտ համագործակցության:
Անդրադառնալով նոյեմբերին Արեւելյան գործընկերության գագաթաժողովում Հայաստանի հետ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության նոր համաձայնագրի ստորագրմանը՝ Արմեն Աշոտյանը նշել է, որ այն երկու կողմի համար ունի դրական նշանակություն եւ ընդգծել, որ ստորագրման արդյունքում կողմերի համար ստեղծված win-win (երկուստեք շահելով) ռազմավարությունը լինելու է երկկողմ հարաբերությունների հաջողության գրավականը:
Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների խթանմանն աջակցող ծրագրերի իրականացման շուրջ:
Այս համատեքստում կարեւորվել է ինչպես հայաստանյան, այնպես էլ եվրոպական հասարակությունում ՀՀ-ԵՄ կապերի վերաբերյալ ճշգրիտ տեսլականի ձեւավորումը:

Армения намерена сформировать с ЕС стратегию win-win - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Председатель постоянной комиссии Национального Cобрания Армении по внешним связям Армен Ашотян принял сегодня руководителя региональной программы фонда Конрада Аденауэра Томаса Шрапеля.
Армен Ашотян отметил, что комиссия высоко оценивает сложившиеся партнерские отношения с Фондом и полна надежд на более тесное сотрудничество в дальнейшем.
Говоря о предстоящем подписании на саммите Восточного парнерства в ноябре этого года нового рамочного соглашения с ЕС, Армен Ашотян отметил, что оно имеет важное значение для обеих сторон и подчеркнул, что созданная для сторон в результате подписания стратегия win-win станет залогом успеха двусторонних отношений.
Стороны обменялись мнениями по осуществлению проектов, стимулирующих отношения Армения-ЕС. В этом контексте была отмечена важность формирования правильного представления о связях Армении с ЕС как в армянском, так и в европейском обществе.