ՀՀ-ն ակնկալում է ԵՄ-ի հետ ձեւավորել win-win ռազմավարություն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանն այսօր ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Թոմաս Շրապելին:
Արմեն Աշոտյանը նշել է, որ հանձնաժողովը բարձր է գնահատում հիմնադրամի հետ նախկինում ձեւավորված գործընկերային հարաբերությունները եւ լիահույս է հետագայում առավել սերտ համագործակցության:
Անդրադառնալով նոյեմբերին Արեւելյան գործընկերության գագաթաժողովում Հայաստանի հետ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության նոր համաձայնագրի ստորագրմանը՝ Արմեն Աշոտյանը նշել է, որ այն երկու կողմի համար ունի դրական նշանակություն եւ ընդգծել, որ ստորագրման արդյունքում կողմերի համար ստեղծված win-win (երկուստեք շահելով) ռազմավարությունը լինելու է երկկողմ հարաբերությունների հաջողության գրավականը:
Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների խթանմանն աջակցող ծրագրերի իրականացման շուրջ:
Այս համատեքստում կարեւորվել է ինչպես հայաստանյան, այնպես էլ եվրոպական հասարակությունում ՀՀ-ԵՄ կապերի վերաբերյալ ճշգրիտ տեսլականի ձեւավորումը:

Yerevan/Mediamax/. Chairman of the Armenian Parliament’s Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan received today Head of the Konrad Adenauer Stiftung/Foundation (KAS) Regional Office in South Caucasus Thomas Schrapel.
Armen Ashotyan shared the committee’s high appreciation for the partnership formed with the foundation previously and hopes for closer cooperation in the future.
Touching on upcoming signing of the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement at the Eastern Partnership summit in November, Armen Ashotyan noted that the agreement holds positive meaning for both parties and stressed that the win-win strategy, resulting from the signing of the document, will stand as the guarantee of successful bilateral relations.
The parties exchanged opinions on implementation of the programs that support EU-Armenia relations.
In that context, they also attached importance to forming a correct vision of EU-Armenia ties both in Armenian and European societies.