ՌԴ քաղաքացիները ներքին անձնագրով կկարողանան այցելել ՀՀ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանության է արժանացրել Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներին ՌԴ անձնագրով (ներքին անձնագիր) ՀՀ տարածք մուտքի, ելքի, գտնվելու եւ տեղաշարժվելու հնարավորության ընձեռնման մասին որոշումը:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանի փոխանցմամբˋ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ նախկինում ստորագրված համաձայնագրի փոփոխությունը կհեշտացնի ՌԴ քաղաքացիների մուտքը Հայաստանˋ միաժամանակ նպաստելով զբոսաշրջության խթանմանն ու երկու երկրների միջեւ առեւտրային, տնտեսական եւ այլ ոլորտներում կապերի զարգացմանը:
Կառավարության ընդունած մեկ այլ որոշմամբ՝ Հայաստանի եւ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների միջեւ քաղաքացիների մուտքի արտոնագրի պահանջը կվերացվի:

Russian citizens to visit Armenia with internal passports - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Armenian government approved today the decision to give citizens of the Russian Federation the opportunity of entry, exit, stay and movement in the territory of the Republic of Armenia with Russian passports (internal passports).
Armenian Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan reported that the changes in the agreement, signed between Armenia and Russia before, will ease entry of Russian citizens to the Republic of Armenia, contributing at the same time to promotion of tourism, as well as development of ties in trade, economy and other sectors.
By another decision of the Armenian government, entry visa requirement for citizens of Armenia and United Arab Emirates will be lifted.