ՌԴ քաղաքացիները ներքին անձնագրով կկարողանան այցելել ՀՀ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանության է արժանացրել Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներին ՌԴ անձնագրով (ներքին անձնագիր) ՀՀ տարածք մուտքի, ելքի, գտնվելու եւ տեղաշարժվելու հնարավորության ընձեռնման մասին որոշումը:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանի փոխանցմամբˋ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ նախկինում ստորագրված համաձայնագրի փոփոխությունը կհեշտացնի ՌԴ քաղաքացիների մուտքը Հայաստանˋ միաժամանակ նպաստելով զբոսաշրջության խթանմանն ու երկու երկրների միջեւ առեւտրային, տնտեսական եւ այլ ոլորտներում կապերի զարգացմանը:
Կառավարության ընդունած մեկ այլ որոշմամբ՝ Հայաստանի եւ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների միջեւ քաղաքացիների մուտքի արտոնագրի պահանջը կվերացվի:

Граждане России смогут въезжать Армению по внутренним паспортам - Mediamax.am
Ереван, 19 января. /Медиамакс/. Правительство Армении сегодня одобрило решение, согласно которому граждане Российской Федерации получат возможность въезжать, выезжать, пребывать и перемещаться по территории Армении по внутренним паспортам.
Как отметил замминистра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян, данное решение упростит въезд граждан России в Армению, способствуя развитию туризма в Армении и стимулируя торговые, экономические и другие связи между двумя странами.
Другим решением правительства, между Арменией и Объединенными Арабскими Эмиратами  будет упразднено требование о наличии въездных виз.