ՀՀ-ԵՄ բանակցությունների հերթական փուլը հաջող է անցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանում նախօրեին կայացել է Հայաստանի եւ Եվրոպական Միության միջեւ հարաբերությունների նոր իրավական հիմք ձեւավորելու շուրջ բանակցությունների ութերորդ փուլը։
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ քննարկվել են համաձայնագրի քաղաքական հարցերի, ինչպես նաեւ ընդհանուր, ինստիտուցիոնալ եւ եզրափակիչ դրույթների գլուխները: Կողմերին հաջողվել է փոխըմբռնման գալ մի շարք հարցերի շուրջ։
Ամփոփելով բանակցությունները՝ կողմերը տեղեկություններ են փոխանակել նաեւ ոլորտային ու առեւտրի հարցերի գլուխների շուրջ ընթացող քննարկումների արդյունքների վերաբերյալ եւ հստակեցրել Բրյուսելում բանակցությունների հաջորդ փուլի անցկացման ժամկետները:

Очередной этап переговоров Армения-ЕС прошел успешно - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Ереване состоялся восьмой этап переговоров по формированию новой правовой базы отношений между Арменией и Европейским союзом.
В МИД Армении отметили, что на встрече обсуждались политические вопросы будущего соглашения, институциональные главы и главы заключительных положений. Сторонам удалось прийти к согласию по ряду вопросов.
Подводя итоги переговоров, стороны обменялись информацией относительно результатов обсуждений глав, посвященных секторальным и торговым вопросам, и согласовали сроки следующего этапа переговоров, который состоится в Брюсселе.