ՀՀ-ԵՄ բանակցությունների հերթական փուլը հաջող է անցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանում նախօրեին կայացել է Հայաստանի եւ Եվրոպական Միության միջեւ հարաբերությունների նոր իրավական հիմք ձեւավորելու շուրջ բանակցությունների ութերորդ փուլը։
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ քննարկվել են համաձայնագրի քաղաքական հարցերի, ինչպես նաեւ ընդհանուր, ինստիտուցիոնալ եւ եզրափակիչ դրույթների գլուխները: Կողմերին հաջողվել է փոխըմբռնման գալ մի շարք հարցերի շուրջ։
Ամփոփելով բանակցությունները՝ կողմերը տեղեկություններ են փոխանակել նաեւ ոլորտային ու առեւտրի հարցերի գլուխների շուրջ ընթացող քննարկումների արդյունքների վերաբերյալ եւ հստակեցրել Բրյուսելում բանակցությունների հաջորդ փուլի անցկացման ժամկետները:

Another stage of Armenia-EU talks is a success - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The eighth stage of the negotiations between Armenia and the European Union on the new legal basis for relations took place in Yerevan.
Armenian MFA noted that the parties discussed political issues of the agreement, as well as general, institutional and final clauses in chapters. They were ablee to reach agreement on several issues.
Concluding the negotiations, the parties exchanged results of the talks on sector-based and trade chapters, and scheduled the next stage of negotiations to be held in Brussels.