ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ը ակնկալում է այս շաբաթ հրավեր ստանալ Երեւանից
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակը (ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ) ակնկալում է մոտ օրերս հրավեր ստանալ ՀՀ իշխանություններից՝ ապրիլի 2-ին կայանալիք ընտրությունների համար դիտորդական առաքելություն ուղարկելու նպատակով:
ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ մամուլի քարտուղար Թոմաս Ռայմերը Մեդիամաքսին տված հարցազրույցում ասել է, որ կազմակերպությունն ակնկալում է հրավերը ստանալ այս շաբաթվա ընթացքում:
Նա հիշեցրել է, որ անցած շաբաթ բյուրոն զեկույց է հրապարակել, որն առաջարկներ է պարունակում դիտորդական առաքելության փորձագետների հիմնական թիմի, կարճաժամկետ եւ երկարաժամկետ դիտորդների վերաբերյալ հետ:
«ԺՀՄԻԳ-ը դեռ աշխատում է առաքելության գործունեության մեկնարկի ու աշխատակազմի ընտրության հետ կապված հարցերի մշակման ուղղությամբ»,- Մեդիամաքսին ասել է Թոմաս Ռայմերը:

OSCE ODIHR anticipates invitation from Armenian government this week
Yerevan /Mediamax/. OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) anticipates receiving an official invitation from Armenian authorities soon to organize observation of parliamentary elections on April 2.
Spokesperson for OSCE ODIHR Thomas Rymer told Mediamax that they “anticipate receiving it this week”.
He reminded that ODIHR published a report last week, which recommended the deployment of an election observation mission, including a core term of election experts and long- and short-term observers.
“ODIHR is still working on the planning of questions like the deployment date and the staffing of the mission,” Thomas Rymer noted.