ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ը ակնկալում է այս շաբաթ հրավեր ստանալ Երեւանից
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակը (ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ) ակնկալում է մոտ օրերս հրավեր ստանալ ՀՀ իշխանություններից՝ ապրիլի 2-ին կայանալիք ընտրությունների համար դիտորդական առաքելություն ուղարկելու նպատակով:
ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ մամուլի քարտուղար Թոմաս Ռայմերը Մեդիամաքսին տված հարցազրույցում ասել է, որ կազմակերպությունն ակնկալում է հրավերը ստանալ այս շաբաթվա ընթացքում:
Նա հիշեցրել է, որ անցած շաբաթ բյուրոն զեկույց է հրապարակել, որն առաջարկներ է պարունակում դիտորդական առաքելության փորձագետների հիմնական թիմի, կարճաժամկետ եւ երկարաժամկետ դիտորդների վերաբերյալ հետ:
«ԺՀՄԻԳ-ը դեռ աշխատում է առաքելության գործունեության մեկնարկի ու աշխատակազմի ընտրության հետ կապված հարցերի մշակման ուղղությամբ»,- Մեդիամաքսին ասել է Թոմաս Ռայմերը:

БДИПЧ ОБСЕ рассчитывает получить приглашение от властей Армении на этой неделе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ рассчитывает получить в ближайшие дни официальное приглашение от властей Армении для организации миссии по наблюдению за парламентскими выборами 2 апреля.
Пресс-секретарь БДИПЧ ОБСЕ Томас Раймер сказал в интервью Медиамакс, что «мы рассчитываем получить приглашение на этой неделе».
Он напомнил, что Бюро опубликовало на минувшей неделе отчет, в котором содержатся рекомендации о размещении наблюдательской мисии, включающей основую команду экспертов и краткосрочных и долгосрочных наблюдателей.
«БДИПЧ пока работает над планированием вопросов, связанных со сроками начала работы миссии и отбора персонала», - отметил Томас Раймер.