Նյու Յորքում հանդիպել են ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀԱՊԿ արտգործնախարարների խորհրդի նախագահ, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքում նախագահել է կազմակերպության անդամ երկրների արտգործնախարարների հանդիպումը։
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ հանդիպմանը քննարկվել են ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանի օրակարգին վերաբերող հարցեր, ՀԱՊԿ անդամ երկրների առաջնահերթությունները, համատեղ ձեռնակվելիք քայլերը։
Նախարարները մտքեր են փոխանակել ՀԱՊԿ գործունեությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակի, ներառյալ` արտաքին քաղաքականության համադրման, միջազգային կառույցներում համագործակցության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ ձեռնարկվելիք քայլերի շուրջ:
Քննարկվել են հոկտեմբերին Երեւանում կայանալիք Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի եւ ՀԱՊԿ մյուս կանոնադրական մարմինների նիստերի նախապատրաստական աշխատանքները։

Yerevan /Mediamax/. Chairman of the CSTO Foreign Ministers’ Council, acting Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian held a meeting with Foreign Ministers of the CSTO member states in New York.
Armenian MFA informed that the parties discussed the agenda of the 71st session of the UN General Assembly, priorities of the CSTO member states, and joint efforts for the nearest future.
The Minsiters exchanged opinions on a wide range of issues relating to the CSTO activities, including efforts on juxtaposition of foreign policy and increase of efficiency in cooperation with international organizations.
They also discussed preparations for the upcoming session of the Collective Security Council in Yerevan in October and sessions of other agencies of the CSTO.