Երեւան: Մեդիամաքս: Մատենա միջազգային դպրոցում մեկնարկել են առաջին դասերը:
«Բացի համաշխարհային եւ տեղական լավագույն փորձը ստանալը, դուք ունեք նաեւ մի շատ կարեւոր հնարավորություն՝ միմյանց հետ ծանոթանալու եւ շփվելու: Վստահ եմ, որ միմյանցից դուք շատ բան կսովորեք, քանի որ յուրաքանչյուրդ ունի փորձը, որով փոխանակվելը ղեկավարների կրթական ծրագրի ամենակարեւոր բաղադրիչներից է»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը։
«Հենց առաջին խմբից սկսած այսպիսի բարձր մակարդակով ներկայացվածությունը շատ կարեւոր է Մատենայի համար, որովհետեւ մասնակիցներից յուրաքանչյուրը փորձագիտական ահռելի ներուժի է տիրապետում, եւ ծրագիրն ավարտելուց հետո լավագույն շրջանավարտների փորձն ու գիտելիքը ներդրվելու են նոր կրթական ծրագրեր իրականացնելու եւ հատկապես երիտասարդներին սովորեցնելու կարեւորագույն գործում` միջազգային առաջատար գործընկերների հետ համատեղ», - նշել է Ռուբեն Հայրապետյանը:
Դասընթացներին մասնակցել են ֆինանսական, տեխնոլոգիական, արտադրական եւ այլ ոլորտների առաջատար ընկերությունների ղեկավարներ եւ հիմնադիրներ:
Դիլիջանի UWC դպրոցում անցկացված եռօրյա մոդուլի ընթացքում մասնակիցները հատուկ մեթոդներով անցակցվող խորքային քննարկումների միջոցով վերհանել են  այն խնդիրները, որոնց բախվում են աշխատանքային գործունեության ընթացքում, փոխանակվել են փորձով եւ կատարել են համատեղ առաջադրանքներ։

Ереван /Медиамакс/. В Международной школе «Матена» начались первые занятия.
«Помимо шанса изучить лучший мировой и местный опыт у вас также есть очень важная возможность познакомиться и пообщаться друг с другом. Уверен, вы многому научитесь друг у друга, так как у каждого из вас есть опыт, обмен которым является одной из важнейших составляющих образовательной программы лидеров»,- сказал Рубен Варданян.
«Столь высокий уровень представительства с самой первой группы очень важен для «Матены», ведь каждый из участников обладает огромным экспертным потенциалом, а после завершения программы опыт и знания лучших выпускников будут вкладываться в новые образовательные программы и особенно в обучение молодежи совместно с ведущими международными партнерами»,- сказал Рубен Айрапетян.
В тренингах приняли участие руководители и учредители ведущих компаний финансовой, технологической, производственной и других сфер.
В ходе трехдневного модуля, проведенного в школе UWC в Дилижане, участники посредством углубленных дискуссий при помощи специальных методов выявили проблемы, с которыми они столкнулись в ходе работы, обменялись опытом и выполнили совместные задания.