Դպրոցները կվերաբացվեն սեպտեմբերի 15-ից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր պարետատան նիստի ժամանակ որոշում է կայացվել սեպտեմբերի 15-ից դասերը վերսկսել հանրակրթական դպրոցներում, նախնական եւ միջին մասնագիտական հաստատություններում, երաժշտական, արվեստի, գեղարվեստի դպրոցներում՝ առկա ուսուցմամբ եւ սանիտարահիգիենիկ կանոնների պահպանմամբ:
Բուհերի եւ մի շարք այլ ուսումնական հաստատությունների մասով որոշումները կկայացվեն առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում, հայտնել է կրթության, գիտության, սպորտի եւ մշակույթի նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
«Պարետատունը, մեր մյուս գործընկերները եւ նախարարությունը համատեղ մշակել են բոլոր հարցերի մանրամասն ընթացակարգերը եւ ուղեցույցները, որոնք կհրապարակվեն եւ կտարածվեն առաջիկա օրերին: Խնդրում ենք այս հարցում հետեւել բացառապես պաշտոնական լրահոսին՝ կառավարության, պարետատան, նախարարության եւ նախարարի էջերին», - ասել է նախարարը:

Школы в Армении откроются с 15 сентября - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня на заседании комендантского органа было принято решение возобновить учебный процесс в общеобразовательных школах, дошкольных и средне-профессиональных учреждениях, музыкальных и художественных школах Армении с соблюдением всех санитарно-гигиенических норм.
Что касается вузов и ряда других образовательных учреждений, решения будут приняты в течение текущей недели, сообщил министр образования, науки, спорта и культуры Араик Арутюнян.
«Комендатура, наши остальные коллеги и министерство совместно разработали подробные процедуры и справочники, которые будут опубликованы в ближайшие дни»,- сказал министр.