Դպրոցները կվերաբացվեն սեպտեմբերի 15-ից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր պարետատան նիստի ժամանակ որոշում է կայացվել սեպտեմբերի 15-ից դասերը վերսկսել հանրակրթական դպրոցներում, նախնական եւ միջին մասնագիտական հաստատություններում, երաժշտական, արվեստի, գեղարվեստի դպրոցներում՝ առկա ուսուցմամբ եւ սանիտարահիգիենիկ կանոնների պահպանմամբ:
Բուհերի եւ մի շարք այլ ուսումնական հաստատությունների մասով որոշումները կկայացվեն առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում, հայտնել է կրթության, գիտության, սպորտի եւ մշակույթի նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
«Պարետատունը, մեր մյուս գործընկերները եւ նախարարությունը համատեղ մշակել են բոլոր հարցերի մանրամասն ընթացակարգերը եւ ուղեցույցները, որոնք կհրապարակվեն եւ կտարածվեն առաջիկա օրերին: Խնդրում ենք այս հարցում հետեւել բացառապես պաշտոնական լրահոսին՝ կառավարության, պարետատան, նախարարության եւ նախարարի էջերին», - ասել է նախարարը:

Armenia to reopen schools on September - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Today the Armenian Commandant’s Office has set the date for reopening of public schools, institutions of primary and secondary vocational education, as well as musical schools and fine arts schools at September 15. The mentioned institutions are to reopen maintaining the regulations for the educational process as well as sanitary and hygienic norms.
The decision on higher education institutions and other educational organizations will be made within one week, said Minister of Education, Science, Sport and Culture Arayik Harutyunyan.
“The Commandant’s Office and our other colleagues have developed together with the Education Ministry a number of detailed procedures and guidelines for all relevant issues, which will be released in the coming days. Please follow only the official announcements on the matter from the government, the Commandant’s Office and the Ministry of Education,” said Harutyunyan.