ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն կաջակցի ՀՀ կրթական նախագծերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրենի կրթության գծով տեղակալ Քիան Տանգը պատրաստակամություն է հայտնել օժանդակել կրթության զարգացմանն ու բարեփոխումներին ուղղված հայաստանյան նախագծերին:
Այս մասին Քիան Տանգը նշել է Փարիզում ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպմանը:
ԿԳՆ-ում նշել են, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել սեղմ ժամկետում իրականացնել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի աջակցությամբ սկսված Հայաստանի բարձրագույն կրթության զարգացման 2017-2030 թթ. ռազմավարական ծրագրի մշակումը եւ սերտորեն աշխատել կրթության ոլորտում տեղեկատվական տեխնոլոգիանների` Մոսկվայում տեղակայված ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ինստիտուտի հետ:
Լեւոն Մկրտչյանը նշել է, որ «Կրթություն-2030» հիմնարար փաստաթղթի գործողությունների ծրագրի նպատակն է մինչեւ 2030 թվականն աշխարհում ունենալ հավասարապես մատչելի, ներառական, որակյալ կրթություն բոլորի համար, ներառյալ՝ շարունակական կրթությունը:

ЮНЕСКО окажет содействие образовательным проектам в Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Помощник генерального директора ЮНЕСКО по вопросам образования Киан Танг выразил готовность оказать содействие проектам по развитию и реформированию сферы образования в Армении.
Об этом Киан Танг заявил в Париже на встрече с армянской делегацией во главе с министром образования и науки Левоном Мкртчяном.
В министерстве отметили, что достигнута договоренность о реализации в сжатые сроки разработки стратегической программы развития высшего образования в Армении в 2017-2030гг., начатой при поддержке ЮНЕСКО, а также о тесной работе с Институтом информационных технологий ЮНЕСКО, расположенном в Москве.