Հայաստանն ու Ֆրանսիան ստորագրել են պաշտպանական երկկողմ համագործակցության լրամշակված պլանը - Mediamax.am
Հայաստանն ու Ֆրանսիան ստորագրել են պաշտպանական երկկողմ համագործակցության լրամշակված պլանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանն ու Ֆրանսիան ստորագրել են 2014թ. պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցության լրամշակված պլանը:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ապրիլի 15-ից 16-ը ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության եւ Ֆրանսիայի ԶՈՒ երկկողմ ռազմական համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների միջեւ ՀՀ-ում հավատարմագրված Ֆրանսիայի ռազմական կցորդի մասնակցությամբ անցկացվել են երկկողմ պաշտպանական քննարկումներ:
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է քննարկումների համար Երեւանում գտնվող Ֆրանսիայի ՊՆ պատվիրակությանը եւ ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան, պարոն Անրի Ռենոյին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել երկկողմ համագործակցությանը` մասնավորապես ռազմական կրթության, ռազմական առողջապահության եւ խաղաղապահ գործողությունների բնագավառներում:

Армения и Франция подписали дополненный план сотрудничества в сфере обороны - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армения и Франция подписали дополненный план двухстороннего сотрудничества в сфере обороны на 2014 год.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, с 15 по 16 апреля в Армении состоялись двухсторонние обсуждения с участием аккредитованного в Армении военного атташе Франции.
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня делегацию министерства обороны Франции, а также посла Франции в Армении Анри Рено.
В ходе встречи участники коснулись вопросов двухстороннего сотрудничества, в частности, военного образования, здравоохранения и миротворческой деятельности.