Հայաստանն ու Ֆրանսիան ստորագրել են պաշտպանական երկկողմ համագործակցության լրամշակված պլանը - Mediamax.am
Հայաստանն ու Ֆրանսիան ստորագրել են պաշտպանական երկկողմ համագործակցության լրամշակված պլանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանն ու Ֆրանսիան ստորագրել են 2014թ. պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցության լրամշակված պլանը:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ապրիլի 15-ից 16-ը ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության եւ Ֆրանսիայի ԶՈՒ երկկողմ ռազմական համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների միջեւ ՀՀ-ում հավատարմագրված Ֆրանսիայի ռազմական կցորդի մասնակցությամբ անցկացվել են երկկողմ պաշտպանական քննարկումներ:
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է քննարկումների համար Երեւանում գտնվող Ֆրանսիայի ՊՆ պատվիրակությանը եւ ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան, պարոն Անրի Ռենոյին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել երկկողմ համագործակցությանը` մասնավորապես ռազմական կրթության, ռազմական առողջապահության եւ խաղաղապահ գործողությունների բնագավառներում:

Armenia and France sign revised plan of bilateral defense cooperation - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenia and France have signed the revised plan of 2014 bilateral defense cooperation.
Over April 15-16, blateral defense discussions were held between the representatives of the Armenian Defense Ministry and the Ministry of the Bilateral Military Cooperation of French Armed Forces.
First Deputy Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan received French Defense Ministry Delegation and French Ambassador to Armenia Henry Reynaud for the discussions today.
The parties touched upon the bilateral cooperation at the meeting, in particular issues related to military education, military health and peacekeeping activities.