ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել աշնանային զորակոչի եւ զորացրման մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել 2012 թ. աշնանային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին:
Հրամանագրի համաձայն, որոշվել է 2012թ. հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին անցկացնել արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական եւ այլընտրանքային ծառայությունների աշնանային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչեւ զորակոչի օրը, ինչպես նաեւ այն քաղաքացիների, ովքեր կորցրել են նախկինում ստացած պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը:
Որոշվել է նաեւ 2012թ. հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին զորացրել սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած զինծառայողներին:

Президент Армении подписал указ об осеннем призыве и демобилизации - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян подписал сегодня указ о проведении осеннего призыва и демобилизации 2012г.
Согласно указу, было решено в октябре-декабре 2012 года провести осенний призыв на обязательную военную и альтернативную службы тех граждан мужского пола, 18-летие которых исполняется до дня призыва, а также тех, кто потерял право на отсрочку от обязательной военной службы.
Также было решено в октябре-декабре 2012 года демобилизовать солдат, которые прошли обязательную военную службу в установленные сроки.