ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել աշնանային զորակոչի եւ զորացրման մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել 2012 թ. աշնանային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին:
Հրամանագրի համաձայն, որոշվել է 2012թ. հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին անցկացնել արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական եւ այլընտրանքային ծառայությունների աշնանային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչեւ զորակոչի օրը, ինչպես նաեւ այն քաղաքացիների, ովքեր կորցրել են նախկինում ստացած պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը:
Որոշվել է նաեւ 2012թ. հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին զորացրել սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած զինծառայողներին:

Armenian President signs a decree on fall draft and demobilization - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan signed a decree on holding of 2012 fall draft and demobilization today.
Under the decree, it was decided to hold the mandatory fall draft of military and alternative services of the male citizens who get 18 years old till the day of the draft as well as the citizens who lost the right of delay from the mandatory military service.
It was also decided to demobilize the military servicemen who passed the mandatory military service within the set period over October-December 2012.