Երեւան կժամանի ամերիկացի գեներալը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւան կժամանի ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ռազմավարության, պլանավորման եւ քաղաքականության հարցերով տնօրեն, գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկան։
ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ երկօրյա այցի ընթացքում գեներալը կհանդիպի ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին, Գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանին եւ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին։
Դանիել Լասիկան կմասնակցի նաեւ ՀՀ խաղաղապահ ուժերի  «Զառ» ուսումնական կենտրոնի նոր զորանոցների, ճաշարանի եւ գիտաժողովների սրահի բացման արարողությանը։

US General due in Yerevan
Yerevan /Mediamax/. U.S. Major General Daniel Lasica, Director for Strategy, Plans and Policy of the United States European Command, will arrive in Yerevan today.
U.S. Embassy reports that during his two-day visit, Major General Lasica will meet with Defense Minister Suren Papikyan, Chief of General Staff General Edward Asryan, and Secretary of the National Security Council Armen Grigoryan.
Major General Lasica will also participate in the opening of new barracks, dining facility, and conference room at the Zar Peacekeeping Training Area.