Երեւան կժամանի ամերիկացի գեներալը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւան կժամանի ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ռազմավարության, պլանավորման եւ քաղաքականության հարցերով տնօրեն, գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկան։
ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ երկօրյա այցի ընթացքում գեներալը կհանդիպի ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին, Գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանին եւ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին։
Դանիել Լասիկան կմասնակցի նաեւ ՀՀ խաղաղապահ ուժերի  «Զառ» ուսումնական կենտրոնի նոր զորանոցների, ճաշարանի եւ գիտաժողովների սրահի բացման արարողությանը։

Американский генерал посетит Ереван - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Ереван прибудет директор по стратегии, планированию и политике Европейского командования США, генерал-майор Даниэль Ласика.
По сообщению посольства США, в ходе двухдневного визита генерал встретится с министром обороны Армении Суреном Папикяном, начальником Генштаба Эдвардом Асряном и секретарем Совета национальной безопасности Арменом Григоряном.
Даниэль Ласика также примет участие в церемонии открытия новых казарм, столовой и конференц-зала учебного центра «Зар» миротворческих сил Армении.