Հայկական կողմը եւս մեկ զոհ ունի - Mediamax.am
Պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ այսօր ժամը 18:10-ի սահմաններում, ադրբեջանական ստորաբաժանումները հերթական անգամ դիմել են սադրանքի` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ծավալված ինտենսիվ փոխհրաձգության հետևանքով հակառակորդի կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել 2002թ. ծնված շարքային Արման Հովհաննեսի Հակոբյանը:
«Հայկական կողմի ձեռնարկած պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի առնվազն երեք զոհ և վիրավոր», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

Armenian side suffers another casualty
Defense Ministry of Armenia reports that the units of the Azerbaijani armed forces have undertaken another provocation today at around 6.10 p.m. opening fire from firearms of different calibers in the direction of Armenian positions in Gegharkunik section of the Armenian-Azerbaijani border.
During the intense shootout, Armenian serviceman, Private Arman Hakobyan (born in 2002) received a fatal gunshot wound from the adversary’s fire.
“As a result of retaliatory actions by the Armenian side, the adversary has at least three casualties and one wounded,” the ministry said in a statement.