Փաշինյանը կրկին հնչեցրել է զինադադարի պայմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ այս պահին Ադրբեջանում կան 1 500-ից 2 000 միջազգային ահաբեկիչներ:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Փաշինյանն ամերիկյան Time հանդեսի հետ զրույցում ասել է, որ Թուրքիան ռազմական միջամտություն է իրականացնում հօգուտ Ադրբեջանի, իսկ նախագահ Էրդողանը պայքարում է տարածաշրջանում իր ազդեցությունն ընդլայնելու համար:
Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ որպես զինադադարի պայման, Հայաստանը պնդում է, որ Թուրքիան «դադարեցնի իր ներգրավվածությունը» եւ «դուրս բերի կամ չեզոքացնի վարձկաններին ու ահաբեկիչներին»:

Пашинян вновь напомнил условие перемирия - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал, что на данный момент в Азербайджане есть от 1500 до 2000 международных террористов.
Согласно сообщению пресс-службы правительства, в беседе с американским журналом Time Пашинян сказал, что Турция осуществляет военное вмешательство в пользу Азербайджана, а президент Эрдоган старается расширить свое влияние в регионе.
Никол Пашинян сказал, что в качестве условия перемирия Армения настаивает, чтобы Турция «прекратила свое вовлечение» и «вывела или нейтрализовала наемников и террористов».