Փաշինյանը կրկին հնչեցրել է զինադադարի պայմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ այս պահին Ադրբեջանում կան 1 500-ից 2 000 միջազգային ահաբեկիչներ:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Փաշինյանն ամերիկյան Time հանդեսի հետ զրույցում ասել է, որ Թուրքիան ռազմական միջամտություն է իրականացնում հօգուտ Ադրբեջանի, իսկ նախագահ Էրդողանը պայքարում է տարածաշրջանում իր ազդեցությունն ընդլայնելու համար:
Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ որպես զինադադարի պայման, Հայաստանը պնդում է, որ Թուրքիան «դադարեցնի իր ներգրավվածությունը» եւ «դուրս բերի կամ չեզոքացնի վարձկաններին ու ահաբեկիչներին»:

Pashinyan declares again the condition for ceasefire - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has stated that there are currently somewhere between 1,500 and 2,000 international terrorists in Azerbaijan.
According to the Armenian government’s press service, Pashinyan has told Time magazine about Turkey’s military involvement in Karabakh on the side of Azerbaijan and noted that the Turkish President is trying to expand his influence in the region.
Pashinyan has stated as the condition for ceasefire that Turkey “must withdraw its presence” and “withdraw or neutralize the mercenaries and terrorists”.