Գիշերը հակառակորդի բոլոր փորձերը ձախողվել են - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակից հայտնում են, որ գիշերվա ընթացքում առավել ինտենսիվ մարտեր են ընթացել հյուսիսային եւ հյուսիս-արեւելյան հատվածներում:
«Մարտավարական նախաձեռնությունն իր օգտին բարելավելու հակառակորդի բոլոր փորձերը ձախողվել են: Հակառակորդն ունի սպառազինության, ռազմական տեխնիկայի եւ մարդկային լուրջ կորուստներ:
Կիրառելով հրթիռահրետանային համակարգեր, հետախուզական եւ հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր՝ թշնամին թիրախավորել է նաեւ խաղաղ բնակչությանը: Օգտագործված հարվածային ԱԹՍ-ներից երկուսը ՊԲ ՀՕՊ ուժերի կողմից խոցվել է Ստեփանակերտի երկնքում: Այս պահին մարտական գործողություները շարունակվոմ են բոլոր ուղղություններով»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Defense Army of Artsakh has stated that intense fighting continued in the northern and northeastern sections of the line of contact overnight.
“All of the enemy’s attempts to gain tactical advantage have been thwarted. Azerbaijan has suffered significant losses of weapons, military equipment and personnel.
Using air missile systems and intelligence and fighter drones, Azerbaijani armed forces targeted civilian population as well. Defense Army struck down two of the UAVs in the air space of Stepanakert. Military actions continue along the entire line of contact,” Defense Army said in a statement.