Օնիկ Գասպարյանը ԳՇ հիմքում դնելու է թիմային աշխատանքի գաղափարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր պաշտպանության նախարարության եւ Զինված ուժերի ղեկավար կազմին է ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նորանշանակ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանին:
«Կարեւորելով Օնիկ Գասպարյանի զինվորական կենսագրությունը, հրամանատարական բոլոր օղակներում նրա ծառայությունը՝ ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ այսուհետ եւս վաստակաշատ գեներալը ջանք ու եռանդ չի խնայի ներդնելու իր գիտելիքներն ու մասնագիտական ներուժը զինված ուժերի առջեւ դրված խնդիրները բարձր մակարդակով կատարելու համար», - ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանը նշել է, որ իր ղեկավարած կառույցի հիմքում դրվելու է թիմային աշխատանքի գաղափարը, ինչն էլ հանգեցնելու է առավել ցանկալի արդյունքի։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաեւ զինված ուժերում իրականացվող հակահամաճարակային կանխարգելիչ միջոցառումներին վերաբերող հարցեր։

Новый глава Генштаба ВС Армении – приверженец командной работы - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян представил сегодня руководству министерства обороны и Вооруженных сил новоназначенного начальника Генерального штаба, генерала-лейтенанта Оника Гаспаряна.
«Подчеркнув важность военной биографии Оника Гаспаряна, его службы во всех командных звеньях, глава оборонного ведомства Армении выразил уверенность, что заслуженный генерал не пожалеет усилий, чтобы использовать свои знания и профессиональный потенциал для решения на высоком уровне задач, поставленных перед вооруженными силами»,- отмечается в сообщении министерства обороны.
Оник Гаспарян отметил, что в основе деятельности возглавляемой им структуры будет заложен принцип командной работы.