ՊՆ. Պետք է ապահովել զինվորական շարասյունների անխափան տեղաշարժը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր հայտարարել է, որ անհրաժեշտ է ապահովել զինվորական շարասյունների անխափան տեղաշարժերը հանրապետության ողջ տարածքում:
«Ելնելով երկրի անվտանգության ապահովման անհրաժեշտությունից ՀՀ ՊՆ-ը եւ ԶՈւ-երը շարունակում են 24 ժամյա ռեժիմում լիարժեք իրականացնել իրենց առջեւ դրված խնդիրները եւ ապահովել մեր հայրենիքի պաշտպանությունը:
Անհրաժեշտ է ապահովել զինվորական պետհամարանիշներով մեքենաների եւ զինվորական շարասյունների անխափան տեղաշարժերը հանրապետության ողջ տարածքում: Այդ տեղաշարժերը պետք է լինեն առանց որեւէ խոչընդոտի, անարգել եւ ճիշտ ժամանակին», - ասված է հայտարարության մեջ:

MoD: Free movement of military columns should be provided - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Ministry of Defense of Armenia stated today that free movement of military columns in the whole territory of Armenia should be provided.
“MoD and Armenian Armed Forces continue to duly accomplish their duties 24 hours a day, securing the protection of Armenia.
Thus free movement of military columns and vehicles with military license plates should be provided in the whole territory of the country. It is necessary that this movement takes place without obstacles and restrictions and on due time,” the statement reads.