ՊՆ. Պետք է ապահովել զինվորական շարասյունների անխափան տեղաշարժը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր հայտարարել է, որ անհրաժեշտ է ապահովել զինվորական շարասյունների անխափան տեղաշարժերը հանրապետության ողջ տարածքում:
«Ելնելով երկրի անվտանգության ապահովման անհրաժեշտությունից ՀՀ ՊՆ-ը եւ ԶՈւ-երը շարունակում են 24 ժամյա ռեժիմում լիարժեք իրականացնել իրենց առջեւ դրված խնդիրները եւ ապահովել մեր հայրենիքի պաշտպանությունը:
Անհրաժեշտ է ապահովել զինվորական պետհամարանիշներով մեքենաների եւ զինվորական շարասյունների անխափան տեղաշարժերը հանրապետության ողջ տարածքում: Այդ տեղաշարժերը պետք է լինեն առանց որեւէ խոչընդոտի, անարգել եւ ճիշտ ժամանակին», - ասված է հայտարարության մեջ:

Минобороны: Необходимо обеспечить бесперебойное передвижение военных колонн - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении объявило сегодня, что необходимо обеспечить бесперебойное передвижение военных колонн по всей территории республики.
«Исходя из необходимости обеспечения безопасности страны, министерство обороны Армении и Вооруженные силы продолжают в круглосуточном режиме выполнять поставленные задачи и обеспечивать оборону нашей родины.
Необходимо обеспечить бесперебойное передвижение машин с военными госномерами и военных колонн по всей территории республики. Эти передвижения должны осуществляться беспрепятственно и вовремя», - говорится в сообщении.