Վ.Սարգսյան. Հայկական բանակը հարկ եղած դեպքում արժանի հակահարված կտա - Mediamax.am
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ այսօր կայացած հանդիպման ժամանակ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը վստահեցրել է, որ հայկական բանակն ունակ է դիմագրավելու հակառակորդի ցանկացած ոտնձգություն եւ հարկ եղած դեպքում արժանի հակահարված տալու:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ  բանակը եղել ու շարունակում է մնալ  պետության մշտական հոգածության ներքո եւ գտնվելու է անձամբ իր ուշադրության կենտրոնում:  Վարչապետի պաշտոնակատարը նշել է, որ զինված ուժերում սկսված բարեփոխումները պետք է շարունակվեն,  եւ ամեն ինչ  պետք է արվի հայկական զինված ուժերի   շարունակական արդիականացման եւ բանակի էլ ավելի հզորացման համար:
Վիգեն Սարգսյանը զեկուցել է, որ զինված ուժերը շարունակում են մեծ պատասխանատվությամբ իրականացնել իրենց վերապահված գործառույթները՝ ապահովելով երկրի պաշտպանունակությունն ու անառիկ պահելով սահմանները:

В.Саргсян: Армянская армия при необходимости нанесет достойный ответный удар - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. На состоявшейся сегодня встрече с исполняющим обязанности премьер-министра Кареном Карапетяном исполняющий обязанности министра обороны Виген Саргсян заверил, что армянская армия способна противостоять любой авантюре противника и при необходимости нанести достойный ответный удар.
Карен Карапетян подчеркнул, что армия была и остается под постоянным вниманием государства и будет находиться лично в центре его внимания. Исполняющий обязанности премьер-министра отметил, что начатые в Вооруженных силах реформы должны продолжаться, и все должно быть сделано для продолжительной модернизации армянских вооруженных сил и большего услиения армии.
Виген Саргсян доложил, что Вооруженные силы продолжают с большой ответственностью осуществлять свои функции, обеспечивая обороноспособность страны и защищенность границ.