Հայ սպաները շարունակում են ուսումը ԱՄՆ Զինված ուժերի քոլեջում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Գրիգոր Հովհաննիսյանն այցելել է Միացյալ Նահանգների առաջատար ռազմական ուսումնարան՝ ԱՄՆ Զինված ուժերի քոլեջ (US Army War College):
ԱԳՆ-ում նշել են, որ դեսպանը հանդիպել է քոլեջի պետ գեներալ Ուիլիամ Ռափին, ում հետ քննարկել է Միջազգային ռազմական կրթության ու վերապատրաստման ծրագրի շրջանակում գործակցության արդյունքներն ու հեռանկարները:
Կողմերը գոհունակությամբ փաստել են, որ Զինված ուժերի քոլեջում հաջողությամբ վերապատրաստում են անցել արդեն 7 հայ բարձրաստիճան սպաներ՝ հույս հայտնելով, որ գործընթացը կկրի շարունակական բնույթ:

Ереван/Медиамакс/. Посол Армении в США Григор Ованнисян посетил ведущее военное училище США – Колледж Вооруженных сил США (US Army War College).
Как сообщили в МИД Армении, посол встретился с начальником колледжа, генералом Уильямом Раппом, с которым обсудил результаты и перспективы сотрудничества в рамках Международной программы военного образования и переподготовки.
Стороны с удовлетворением констатировали, что в Колледже вооруженных сил США успешно прошли переподготовку 7 высокопоставленных армянских офицеров, и выразили надежду, что данный процесс будет носить продолжительный характер.