Նախարար. Սահմանամերձ գյուղերը ՊՆ-ի ուշադրության կենտրոնում են - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ասել է, որ Հայաստանի սահմանամերձ բնակավայրերը մշտապես գտնվում են նախարարության ուշադրության կենտրոնում:
Վիգեն Սարգսյանն այս մասին ասել է նախօրեին՝ Գեղարքունիքի եւ Տավուշի մարզեր կատարած այցի շրջանակում, որի ընթացքում նրան ուղեկցել են նաեւ առողջապահության նախարար Լեւոն Ալթունյանը, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանը:
Վարդենիս քաղաքում նախարարներն այցելել են կայազորային հոսպիտալ եւ քաղաքային հիվանդանոց, կարեւորել քաղաքացու ու զինծառայողի համար բուժման լավագույն պայմանների ապահովումը:
Այնուհետեւ Վիգեն Սարգսյանը եղել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի արեւելյան հատվածի մարտական հենակետերից մեկում, ծանոթացել մարտական հերթապահության կրման պայմաններին, խրախուսել դիրքապահ մի քանի զինծառայողների:
Գեղարքունիքի մարզի Վահան համայնքի բնակիչների հետ հանդիպմանը Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել է, որ սահմանամերձ գյուղացու պաշտպանությունը հուսալի ձեռքերում է, եւ առաջապահ հենակետերում արվում է ամեն ինչ՝ բնակչության անվտանգությունն առավել ապահով դարձնելու համար:
Պատվիրակությունը եղել է նաեւ 3-րդ բանակային զորամիավորման զինավաններից մեկում, հետեւել ընթացող շինարարական աշխատանքներին:
Այցը եզրափակվել է Բերդում, որտեղ նախարարները ծանոթացել են զինվորական հոսպիտալի եւ քաղաքային հիվանդանոցի շենքային պայմաններին, քննարկել բժշկական հաստատությունների միավորմանն առնչվող հարցեր:
Հիշեցնենք, որ Վիգեն Սարգսյանը գլխավորում է սահմանամերձ համայնքների խնդիրներով զբաղվող նորաստեղծ հանձնաժողովը:

Yerevan /Mediamax/. Minister of Defense of Armenia Vigen Sargsyan said that Armenian Ministry of Defense is consistently focused on the borderline communities of Armenia.
Vigen Sargsyan said this during his visit to Gegharkunik and Tavush marzes. Minister was accompanied by Armenian Minister of Healthcare Levon Altunyan and Chief of General Staff of Armenian Armed Forces Movses Hakobyan.
Vigen Sargsyan attended military and municipal hospitals in Vardenis city and attached special importance to providing best healthcare conditions for citizens and servicemen.
He also attended one of the military bases in the Eastern direction of Armenian-Azerbaijani state border, got acquainted with the conditions of carrying out military duty and encouraged several soldiers at the frontline.
Vigen Sargsyan outlined during his meeting with residents of Vahan community in Gegharkunik marz that the protection of residents is in reliable hands, as vanguard units do everything possible to protect the population.
The delegation also visited one of the military camps at the 3rd Army Corps, observed the ongoing construction works.
The visit was concluded in Berd, where the ministers got acquainted with housing conditions of the military and municipal hospitals, as well as discussed issues of uniting the medical establishments.
Let us remind that Vigen Sargsyan heads the newly created interdepartmental commission for coordination of issues in borderline communities.