Ավելի քան 50 մարտական անձնակազմ մրցույթի է պատրաստվում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում տեղակայված Ռուսաստանյան ռազմակայանում մեկնարկել է մոտոհրաձգային եւ տանկային ստորաբաժանումների նախապատրաստումը «Տանկային բիաթլոն» եւ «Սուվորովյան գրոհ» համաբանակային մրցույթների ընտրական փուլերին:
Ինչպես հայտնել է ռազմակայանի մամուլի ծառայությունը, 2017թ. նախատեսված մրցույթների պատրաստմանը մասնակցում են Т-72Б տանկերի եւ Հետեւակի մարտական մեքենաների (ՀՄՄ-2) ավելի քան 50 անձնակազմեր:
«Ալագյազ» բարձրադիր զորավարժարանի հատուկ մշակված ուղիների եւ տանկադրոմի վրա զինծառայողների հետ անցկացվում են տանկերի եւ ՀՄՄ-ների վարման դասընթացներ: Տանկիստներն ու մոտոհրաձիգները  սովորելու են ճիշտ եւ առավել արագ հաղթահարել արգելքները:
Մրցույթին նախապատրաստման ընթացքում ՀՄՄ-երի եւ տանկերի մեխանիկ-վարորդները պետք է անցնեն շուրջ 1000 կմ 50 ժամ տեւող գործնական վարման վարժանքի շրջանակում եւ ավելի քան 20 անգամ կատարեն ուսումնական հրաձգությունների վարժությունները:

Over 50 Russian tank crews are training for army contests - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. At the Armenia-stationed Russian military base, crews of motorized rifle and tank troops began training for the first selection stages of Tank Biathlon and Suvorov Attack army contests.
According to the press service of the base, more than 50 crews of T-72 tanks and BMP-2 infantry fighting vehicles are taking part in the training for contests scheduled for 2017.
The servicemen receive training in driving the tanks and BMPs on specified roads at tank training area of Alagyaz mountainous ground. The participating crews will learn to overcome obstacles correctly and as quickly as possible.
Every BMP and tank driver will have to drive about 1000km in 50 hours of practical driving and carry out shooting exercises for more than 20 times.