Երեւանում է Իրանի պաշտպանության փոխնախարարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Իրանի պաշտպանության նախարարի տեղակալ, գեներալ-մայոր Նասրոլլահ Քալանթարիի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՀՀ ՊՆ-ում նշել են, որ հանդիպմանը քննարկվել են հայ-իրանական համագործակցությանը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային խնդիրներին ու հակամարտությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր:
Երկուստեք կարեւորվել է ռազմաքաղաքական շփումներն ավելի հաճախակի դարձնելու անհրաժեշտությունը:
Նույն օրը կայացել է նաեւ ընդլայնված կազմով պատվիրակությունների հանդիպում, որին մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Դավիթ Փախչանյանը:
Քննարկվել են թիկունքային, կրթական եւ այլ ոլորտներում երկկողմ համագործակցության շարունակման եւ շփումների ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:

Armenian Ministry of Defense informed that the parties discussed issues related to bilateral cooperation, as well as settlement of problems and conflicts in the region.
Both parties attached importance to the necessity of making military-political contacts more frequent.
On the same day, the delegations held a meeting in the extended format, which was attended by Armenian First Deputy Minister of Defense Davit Tonoyan and Armenian Deputy Minister of Defense David Pakhchanian.
The parties discussed issues related to continuation of bilateral cooperation in logistics, education and other sectors, and expansion of contacts.