Երեւանում է Իրանի պաշտպանության փոխնախարարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Իրանի պաշտպանության նախարարի տեղակալ, գեներալ-մայոր Նասրոլլահ Քալանթարիի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՀՀ ՊՆ-ում նշել են, որ հանդիպմանը քննարկվել են հայ-իրանական համագործակցությանը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային խնդիրներին ու հակամարտությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր:
Երկուստեք կարեւորվել է ռազմաքաղաքական շփումներն ավելի հաճախակի դարձնելու անհրաժեշտությունը:
Նույն օրը կայացել է նաեւ ընդլայնված կազմով պատվիրակությունների հանդիպում, որին մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Դավիթ Փախչանյանը:
Քննարկվել են թիկունքային, կրթական եւ այլ ոլորտներում երկկողմ համագործակցության շարունակման եւ շփումների ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:

Замминистра обороны Ирана прибыл в Ереван - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян принял сегодня заместителя министра обороны Ирана, генерал-майора Насроллаха Калантари.
В Минобороны Армении отметили, что на встрече обсуждались вопросы, касающиеся двустороннего сотрудничества, региональных проблем и урегулирования конфликтов.
Стороны отметили важность активизации военно-политических контактов между странами.
Сегодня же состоялась встреча делегаций в расширенном составе, на которой присутствовали первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян и замминистра обороны Давид Пахчанян.
Обсуждались вопросы, касающиеся продолжения и активизации двусторонних контактов и углубления сотрудничества в области образования, тылового обеспечения и др.