ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը Թբիլիսիում մասնակցում է բազմազգ համաժողովին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Թբիլիսիում մասնակցում է մայիսի 25-26-ը անցկացվող «Վրաստանի պաշտպանության եւ անվտանգության համաժողով» ամենամյա բազմազգ հանդիպմանը:
ՀՀ ՊՆ-ում նշել են, որ պատվիրակության կազմում է նաեւ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովը:
Համաժողովի ընթացքում Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի եւ այլ գործընկեր պետությունների ռազմական գերատեսչությունների պաշտպանական քաղաքականության ոլորտի ղեկավարների հետ:
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալն էլ հանդիպել է Վրաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Վախթանգ Կապանաձեի հետ:
Հանդիպումների օրակարգում եղել է գործընկեր պետությունների հետ երկկողմ պաշտպանական համագործակցության եւ միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցերը:

Armenian Defense Ministry delegation participates in multi-national conference in Tbilisi - Mediamax.am
5889 views
Armenian Defense Ministry delegation participates in multi-national conference in Tbilisi
Armenian First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan
Yerevan/Mediamax/. The delegation headed by Armenian First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan is taking part in the multi-national Georgia Defence and Security Conference on May 25-26 in Tbilisi.
Armenian Defense Ministry noticed that the delegation also includes First Deputy Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Lieutenant-General Enriko Apriamov.
During the conference, Davit Tonoyan had meetings with heads of defense agencies of Georgia and other partner countries.
First Deputy Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces had a meeting with Lieutenant-General Vakhtang Kapanadze, Chief of the General Staff of the Georgian Armed Forces.
The agenda of these meetings comprised of issues of bilateral cooperation in defense between partner states, and international and regional security.