ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը Թբիլիսիում մասնակցում է բազմազգ համաժողովին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Թբիլիսիում մասնակցում է մայիսի 25-26-ը անցկացվող «Վրաստանի պաշտպանության եւ անվտանգության համաժողով» ամենամյա բազմազգ հանդիպմանը:
ՀՀ ՊՆ-ում նշել են, որ պատվիրակության կազմում է նաեւ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովը:
Համաժողովի ընթացքում Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի եւ այլ գործընկեր պետությունների ռազմական գերատեսչությունների պաշտպանական քաղաքականության ոլորտի ղեկավարների հետ:
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալն էլ հանդիպել է Վրաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Վախթանգ Կապանաձեի հետ:
Հանդիպումների օրակարգում եղել է գործընկեր պետությունների հետ երկկողմ պաշտպանական համագործակցության եւ միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցերը:

Армянская делегация участвовала в оборонном форуме в Тбилиси - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Армянская делегация, которую возглавлял первый заместитель министра обороны Давид Тоноян, 25-26 мая участвовала в Тбилиси в ежегодной многонациональной встрече «Конференция обороны и безопасности Грузии».
В минобороны Армении отметили, что в состав делегации входил также первый заместитель начальника Генштаба Армении Энрико Априамов.
В ходе форума Давид Тоноян провел встречи с руководителями оборонных ведомств Грузии и других партнерских государств.
Первый заместитель начальника Генштаба Армении встретился с начальником Генштаба ВС Грузии, генерал-майором Вахтангом Капанадзе.
В повестку встреч входили вопросы двустороннего оборонного сотрудничества с партнерскими странами, а также вопросы региональной и международной безопасности.