Երեւանում բացահայտվել է հանցավոր խմբակցություն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունն այսօր տեղեկացրել է, որ բացահայտել է կազմակերպված հանցավոր խմբակցություն, որը նպատակ է հետապնդել ՀՀ տարածքում կազմակերպել մի շարք ծանր հանցագործություններ:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԱԾ մամուլի ծառայությունից, 2015թ. ՀՀ քաղաքացի, Երեւանի նախկին բնակիչ, արտասահմանում բնակվող Արթուր Վարդանյանը, ժամանելով Հայաստան, ստեղծել եւ ղեկավարել է հանցավոր համագործակցություն:
«Նախնական համաձայնությամբ, կազմակերպված խմբի կողմից ապօրինաբար ձեռք է բերվել մեծ քանակությամբ զենք եւ ռազմամթերք, որը թաքցվել է Երեւան քաղաքի Նորք թաղամասում՝ այդ նպատակով վարձակալած առանձնատանը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Այսօր ոստիկանության հետ համատեղ խուզարկությունների ընթացքում  հայտնաբերվել են տարբեր տեսակի ինքնաձիգեր, ատրճանակներ, նռնականետեր, նռնակներ, պայթուցիկ նյութեր եւ պայթուցիկ սարքեր, կապի միջոցներ, փամփուշտներ, փամփշտակալներ, ռազմական հանդերձանք՝ այդ թվում զրահաբաճկոններ:
Խուզարկության պահին առանձնատանը, Արթուր Վարդանյանի գլխավորությամբ, հավաքված են եղել հանցավոր խմբակցության 9 անդամները, որոնք ձերբակալվել են:

Преступная группировка раскрыта в Ереване - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Служба Национальной безопасности (СНБ) Армении сообщила сегодня о раскрытии организованной преступной группировки, которая намеревалась совершить ряд тяжелых преступлений на территории республики.
Как сообщает пресс-служба СНБ, Артур Варданян - гражданин Армении, бывший житель Еревана, проживавший некоторое время за рубежом, прибыл в 2015 году в Армению, где создал и возглавил преступную группировку.
«Организованная группировка нелегально приобрела большие запасы оружия и боеприпасов, которые хранились в специально арендованном доме в ереванской общине Норк», - говорится в сообщении.
Сегодня в ходе совместных с полицией поисковых работ были обнаружены хранимые группировкой автоматы, пистолеты, гранатометы, гранаты, взрывчатые вещества и взрывные устройства, средства связи, военная форма, в том числе - бронежилеты.
На момент обыска в доме находились 9 членов группировки во главе с Артуром Варданяном, и все они были арестованы.