Երեւանում բացահայտվել է հանցավոր խմբակցություն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունն այսօր տեղեկացրել է, որ բացահայտել է կազմակերպված հանցավոր խմբակցություն, որը նպատակ է հետապնդել ՀՀ տարածքում կազմակերպել մի շարք ծանր հանցագործություններ:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԱԾ մամուլի ծառայությունից, 2015թ. ՀՀ քաղաքացի, Երեւանի նախկին բնակիչ, արտասահմանում բնակվող Արթուր Վարդանյանը, ժամանելով Հայաստան, ստեղծել եւ ղեկավարել է հանցավոր համագործակցություն:
«Նախնական համաձայնությամբ, կազմակերպված խմբի կողմից ապօրինաբար ձեռք է բերվել մեծ քանակությամբ զենք եւ ռազմամթերք, որը թաքցվել է Երեւան քաղաքի Նորք թաղամասում՝ այդ նպատակով վարձակալած առանձնատանը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Այսօր ոստիկանության հետ համատեղ խուզարկությունների ընթացքում  հայտնաբերվել են տարբեր տեսակի ինքնաձիգեր, ատրճանակներ, նռնականետեր, նռնակներ, պայթուցիկ նյութեր եւ պայթուցիկ սարքեր, կապի միջոցներ, փամփուշտներ, փամփշտակալներ, ռազմական հանդերձանք՝ այդ թվում զրահաբաճկոններ:
Խուզարկության պահին առանձնատանը, Արթուր Վարդանյանի գլխավորությամբ, հավաքված են եղել հանցավոր խմբակցության 9 անդամները, որոնք ձերբակալվել են:

A criminal group unveiled in Yerevan
Yerevan /Mediamax/. The National Security Service has today informed about unveiling of a criminal group which was going to organize a number of grave crimes in Armenia.
The criminal group was created and led by Armenian citizen, former Yerevan resident living abroad, Arthur Vardanyan upon his arrival in Armenia, the press service of the Armenian National Security Service reports.
“According to the preliminary agreement, the criminal group illegally obtained a large number of weapons and ammunition which was hidden in Nork district in Yerevan, in a specially rented house”, the press release reads.
During the joint searches with the police, various types of rifles, pistols, grenade launchers, grenades, explosives and explosive devices, communication equipment, ammunition and military outfits including bulletproof vests were found.
At the moment of the search, 9 members of the gang were gathered led by Arthur Avanesyan in the house; all of them were arrested.
A criminal case has been instituted at the Investigation Department of the National Security Service.