Հայկական ստորաբաժանումը մասնակցում է ՀԱՊԿ-ի զորավարժությանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) շրջանակում ՌԴ-ում անցկացվող օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի «Փոխգործակցություն 2015» զորավարժության վերջին փուլը կանցկացվի օգոստոսի 28-ին:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից, հայկական ստորաբաժանումը զորավարժությանը մասնակցելու նպատակով օգոստոսի 22-ից Պսկովում է:
Վերջին փուլի ժամանակ կանցկացվի ՀԱՊԿ անդամ երկրների ԶՈՒ զինծառայողներին ճգնաժամային պայմաններում առավել արդյունավետ գործելու, համընդհանուր սպառնալիքների դիմագրավմանը միասնաբար հանդես գալու հնարավորություն ընձեռող, ինչպես նաեւ տարբեր ստորաբաժանումների միջեւ փոխգործակցության ապահովմանը միտված վարժություններ:
«Փոխգործակցություն 2015» զորավարժությանը մասնակցում են մինչեւ 2000  զինծառայողներ, 200 միավոր ավտոմոբիլային եւ զրահատանկային տեխնիկա, ինչպես նաեւ շուրջ 40 միավոր ավիացիա:

Armenian unit participating in CSTO exercise
Yerevan/Mediamax/. The last phase of Interaction-2015 military exercise of rapid response forces held in Russia within the framework of Collective Security Treaty Organization (CSTO) will be held on August 28.
To take part in the exercise the Armenian unit left for Pskov on August 22, the press service of the Defense Ministry of Armenia reported.
Exercises aimed at more effective operation in crisis conditions, as well as exercises granting the chance of acting together to confront general threats and ensuring interaction between various units will be conducted during the last phase for the servicemen of the Armed Forces of CSTO member states.
Up to 2000 servicemen, 200 units of automotive materiel and armored vehicles as well as around 40 units of aircraft participate in Interaction-2015 military exercise.