Հայկական ստորաբաժանումը մասնակցում է ՀԱՊԿ-ի զորավարժությանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) շրջանակում ՌԴ-ում անցկացվող օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի «Փոխգործակցություն 2015» զորավարժության վերջին փուլը կանցկացվի օգոստոսի 28-ին:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից, հայկական ստորաբաժանումը զորավարժությանը մասնակցելու նպատակով օգոստոսի 22-ից Պսկովում է:
Վերջին փուլի ժամանակ կանցկացվի ՀԱՊԿ անդամ երկրների ԶՈՒ զինծառայողներին ճգնաժամային պայմաններում առավել արդյունավետ գործելու, համընդհանուր սպառնալիքների դիմագրավմանը միասնաբար հանդես գալու հնարավորություն ընձեռող, ինչպես նաեւ տարբեր ստորաբաժանումների միջեւ փոխգործակցության ապահովմանը միտված վարժություններ:
«Փոխգործակցություն 2015» զորավարժությանը մասնակցում են մինչեւ 2000  զինծառայողներ, 200 միավոր ավտոմոբիլային եւ զրահատանկային տեխնիկա, ինչպես նաեւ շուրջ 40 միավոր ավիացիա:

Армянское подразделение участвует в учениях ОДКБ - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Последний этап учений Коллективных сил оперативного реагирования «Взаимодействие 2015» в рамках Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ) состоится 28 августа в России.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении, армянское подразделение с 22 августа находится в Пскове для участия в учениях.
На последнем этапе будут проходить учения, направленные на более эффективные действия в кризисных условиях, совместное противодействие общей угрозе, а также установление взаимодействия между разными подразделениями.
В учениях «Взаимодействие 2015» участвуют до 2000 военнослужащих, 200 единиц автомобильной и бронетанковой техники, а также 40 единиц авиатехники.