Հայաստանի ոստիկանությունը մտադիր է ավելացնել մարմնավաճառության համար տուգանքները
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ մինչեւ 2011-ի վերջ մտադիր է դիմել խորհրդարան` օրենքը խստացնելու եւ մարմնավաճառությամբ զբաղվելու համար վարչական տույժը ավելացնելու առաջարկով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, Ալիկ Սարգսյանը հայտարարել է, որ մարմնավաճառության դեմ արդյունավետ պայքարի համար «պետք է մշակել նոր օրենսդրական ակտեր, հսկողության տակ վերցնել այս երեւույթը»:
Ոստիկանության պետը հավելել է, որ ոստիկանության աշխատակիցները շարունակում են «երեկոյան ստուգայցեր իրականացնել, սակայն տվյալ հարցը հնարավոր չէ լուծել միայն մանր տուգանքների միջոցով»:

Yerevan, June 23. /Mediamax/. Chief of Armenian Police Alik Sargsian said today that he is going to submit a proposal to the parliament by the end of 2011 on toughening the law and increasing the amount of administrative fine for prostitution.
Alik Sargsian said that for the effective fight against prostitution “we have to work out new legislative acts and take this statement under control,” Mediamax reports.
The Chief of Police went on adding that police officers continue their “evening inspections” but this issue cannot be solved by means of small fines.