Հայաստանի ոստիկանությունը մտադիր է ավելացնել մարմնավաճառության համար տուգանքները
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ մինչեւ 2011-ի վերջ մտադիր է դիմել խորհրդարան` օրենքը խստացնելու եւ մարմնավաճառությամբ զբաղվելու համար վարչական տույժը ավելացնելու առաջարկով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, Ալիկ Սարգսյանը հայտարարել է, որ մարմնավաճառության դեմ արդյունավետ պայքարի համար «պետք է մշակել նոր օրենսդրական ակտեր, հսկողության տակ վերցնել այս երեւույթը»:
Ոստիկանության պետը հավելել է, որ ոստիկանության աշխատակիցները շարունակում են «երեկոյան ստուգայցեր իրականացնել, սակայն տվյալ հարցը հնարավոր չէ լուծել միայն մանր տուգանքների միջոցով»:

Ереван, 23 июня. /Медиамакс/. Начальник полиции Армении Алик Саргсян сказал сегодня, что до конца 2011 года намерен выступить с предложением к парламенту об ужесточении законодательства и увеличении административного штрафа за занятие проституцией.
Как сообщает Медиамакс, Алик Саргсян заявил, что для эффективной борьбы с проституцией «нужно разработать новые законодательные акты, взять под контроль это явление».
Начальник полиции добавил, что сотрудники полиции продолжают осуществлять «вечерние проверки, однако данный вопрос невозможно решить с помощью мелких штрафов».