Վարչապետը հանձնարարել է սկսել ԾԻԳ-երի օպտիմալացման երկրորդ փուլը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է շարունակել ծրագրերի իրականացման գրասենյակների (ԾԻԳ) օպտիմալացման գործընթացը` սկիզբ դնելով դրա երկրորդ փուլին:
Վարչապետի խոսքով, մինչ օրս, կրճատվել կամ փակվել է հինգ նմանատիպ գրասենյակ: Ներկայում առկա է 17 ԾԻԳ, որոնք ֆինանսավորվում են միջազգային տարբեր կազմակերպությունների կողմից` վարկային կամ այլ միջոցների հաշվին:
Վարչապետը միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանին հանձնարարել է բանակցել օտարերկրյա եւ միջազգային կազմակերպությունների հետ` ԾԻԳ-երի թիվը եւ դրանց պահպանման ծախսերը 1/3-ով կրճատելու նպատակով:

Armenian PM instructs to start second stage of PIUs optimization - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. At the Armenian government session today Prime Minister Karen Karapetyan instructed to continue optimization of programmes implementation units (PIUs), launching the second stage.
According to Prime Minister, five such units have been either reduced or closed by now. There are 17 PIUs now, funded by various international organizations through loans or other means.
Prime Minister instructed Minister of International Economic Integration and Reforms Vache Gabrielyan to negotiate with foreign and international organizations on reduction of the number of PIUs and expenses on maintaining them by 1/3.