Վարչապետը հանձնարարել է սկսել ԾԻԳ-երի օպտիմալացման երկրորդ փուլը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է շարունակել ծրագրերի իրականացման գրասենյակների (ԾԻԳ) օպտիմալացման գործընթացը` սկիզբ դնելով դրա երկրորդ փուլին:
Վարչապետի խոսքով, մինչ օրս, կրճատվել կամ փակվել է հինգ նմանատիպ գրասենյակ: Ներկայում առկա է 17 ԾԻԳ, որոնք ֆինանսավորվում են միջազգային տարբեր կազմակերպությունների կողմից` վարկային կամ այլ միջոցների հաշվին:
Վարչապետը միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանին հանձնարարել է բանակցել օտարերկրյա եւ միջազգային կազմակերպությունների հետ` ԾԻԳ-երի թիվը եւ դրանց պահպանման ծախսերը 1/3-ով կրճատելու նպատակով:

Премьер распорядился продолжить оптимизацию офисов по реализации программ - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сегодня на заседании правительства Армении премьер-министр Карен Карапетян распорядился, чтобы был запущен второй этап процесса оптимизации офисов реализации программ (ОРП).
По словам премьер-министра, до сих пор были сокращены или полностью закрыты 5 подобных офисов. В настоящее время остается 17 ОРП, которые финансируются разными международными организациями за счет кредитных или других средств.
Премьер поручил министру международной экономической интеграции и реформ Ваче Габриеляну провести переговоры с иностранными и международными организациями с целью сокращения количества ОРП и снижения на треть расходов на их содержание.