Լուսանկարը` UWC Dilijan միջազգային դպրոց
UWC Dilijan միջազգային դպրոցում ամբողջ թափով ընթանում են ներքին հարդարման աշխատանքները: Սեպտեմբերի 1-ին դպրոցը հյուրընկալելու է 100 աշակերտների 50 երկրներից:
Դպրոցի բացման պաշտոնական արարողությունը կայանալու է հոկտեմբերին:
Այս օրերին Դիլիջանում ընթացքի մեջ է UWC Dilijan դպրոցի ամառային ճամբարը, որին մասնակցում են ապագա աշակերտներից շատերը, ինչպես նաեւ երիտասարդներ Դիլիջանից:
Ավելի վաղ UWC Dilijan դպրոցի տնօրեն Ջոն Փադըֆութն ասել էր, որ «դպրոցը հարյուրամյակների նախագիծ է եւ միջազգային փորձառություն ձեռք բերելու հիանալի հնարավորություն»:
«Դպրոցը նպատակամիտված է դառնալու Դիլիջան քաղաքի մի մասնիկը, մենք պարսպապատ ամրոց չենք դառնալու, այլ ամեն օր շփվելու ենք Դիլիջանի բնակիչների եւ նրանց մասնակից ենք դարձնելու մեր նախագծերին», - ասել էր նա:
2014-2015 թթ. UWC համակարգում կսովորեն 22 հայաստանցի պատանիներ: Նրանցից 10-ը կրթություն կստանան UWC Դիլիջանում, իսկ 12-ը UWC ցանցի այլ քոլեջներում՝ ԱՄՆ-ում, Գերմանիայում, Սինգապուրում, Հնդկաստանում, Իտալիայում եւ այլ երկրներում:

Фото: Школа UWC Dilijan
В Международной школе UWC Dilijan полным ходом идут отделочные работы: 1 сентября школа примет 100 учеников из 50 стран.
Официальная церемония открытия школы состоится в октябре.
В эти дни в Дилижане проводится летний лагерь UWC Dilijan, в котором участвуют многие из будущих учеников школы, а также молодые люди из Дилижана.
Ранее директор UWC Dilijan Джон Падефут говорил, что «школа является проектом на века и представляет собой великолепную возможность получения международного опыта».
«Школа должна стать частью города Дилижан. Мы не будем «закрытой крепостью», а станем ежедневно общаться с жителями Дилижана, которые будут вовлечены в наши проекты», - говорил он.
В 2014-2015 гг. в системе UWC будут учиться 22 ученика из Армении. 10 из них получат образование в UWC Dilijan, остальные 12 в колледжах UWC в США, Германии, Сингапуре, Индии, Италии и других странах.