ԼՂՀ նախագահը խոսել է Ստեփանակերտի օդանավակայանի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ասել է, որ Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերաշահագործումը Արցախի կողմից չի կարող ընկալվել որպես ստատուս-քվոյի վերանայման կամ դրա հետ կապված որոշում:
Այս մասին ԼՂՀ նախագահն ասել է Ստեփանակերտում կայացած մամուլի ասուլիսում:
«Մենք օդանավակայանի վերաշահագործման աշխատանքները սկսել ենք այլ նպատակներից ելնելով եւ, ինչպես մեր շատ նախաձեռնություններ, այս մեկը եւս Ադրբեջանի հիստերիկ պահվածքի պատճառով ընդհատվել է»,- ասել է նա:
Բակո Սահակայանը նշել է, որ «Արցախն իր պահանջները ներկայացնելուց միշտ ակնկալում է, որ միջազգային հանրության կողմից չճանաչված լինելը չպետք է խոչընդոտ հանդիսանա հումանիտար մի շարք ուղղություններում նվազագույն պայմաններ ունենալուն»:

Stepanakert airport is not functioning due to “hysteria in Baku”
Yerevan /Mediamax/. NKR President Bako Sahakyan said today that Stepanakert airport resumption by Artsakh cannot be perceived as a review of the status quo or decision related to it.
NKR President told this during a press conference in Stepanakert.
“We started resumption work of the airport having other goals in mind: like other initiatives, this was also interrupted due to Azerbaijani hysteria”, he said.
Bako Sahakyan noted, that “Artsakh expects that not being recognized by the international community will not be an obstacle in having minimum conditions in different humanitarian areas”.