Լուսանկարը` Շախտյոր ՖԱ
«Շախտյոր» ֆուտբոլային ակումբը եւ Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունը հայտարարում են համատեղ մրցույթ, որի հաղթողը կմեկնի Դոնեցկ` փետրվարի 13-ին կայանալիք Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակչի «Շախտյոր»-«Բորուսիա» (Դորտմունդ) հանդիպմանը:
«Սա մեր երկրորդ համատեղ մրցույթն է «Շախտյոր» ֆուտբոլային ակումբի հետ: 2012թ. նոյեմբերին անցկացված առաջին մրցույթը, որի հաղթողը մեկնեց Դոնեցկ`«Շախտյոր»-«Յուվենտուս» հանդիպմանը, մեծ հետաքրքրություն առաջացրեց ֆուտբոլասերների եւ հատկապես Հենրիխ Մխիթարյանի երկրպագուների մոտ: Հաշվի առնելով այդ մեծ ոգեւորությունը, որոշեցինք ֆուտբոլասերներին հնարավորություն տալ պայքարել նաեւ «Շախտյոր»- «Բորուսիա» հանդիպմանը ներկա լինելու համար», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Մրցույթի մասնակիցները պետք է շարադրություն գրեն, որն իրենից «ռեպորտաժ» կներկայացնի «Շախտյոր»-«Բորուսիա» հանդիպումից: Մրցույթի մասնակիցը պետք է պատկերացնի, որ ինքն արդեն ներկա է եղել «Շախտյոր»-«Բորուսիա» հանդիպմանը եւ ներկայացնի հանդիպման ընթացքը, ամենահիշարժան պահերը, աչքի ընկած ֆուտբոլիստներին եւ այլն: «Ռեպորտաժում» պետք է հիշատակվեն «Շախտյորի» եւ «Բորուսիայի» հիմնական կազմերի խաղացողները: Շարադրության ծավալը չպետք է գերազանցի 400 բառը:
Մրցույթը մեկնարկում է 2013թ. հունվարի 29-ին եւ կտեւի մինչեւ փետրվարի 5-ը (ներառյալ): Հաղթողը կհայտարարվի փետրվարի 6-ին:
Մրցույթին կարող են մասնակցել բացառապես 18 տարին լրացած ՀՀ քաղաքացիները:
Շարադրությունները անհրաժեշտ է ուղարկել contest@mediamax.am հասցեին` Shakhtar-Mediamax թեմայով (subject):
Շարադրության հետ մասնակիցները պետք է contest@mediamax.am հասցեին ուղարկեն նաեւ անձնագրի պատճենը, լուսանկար եւ հեռախոսահամարը: Առանց անձնագրի պատճենի, լուսանկարի եւ հեռախոսահամարի ուղարկված շարադրությունը մրցույթին չի մասնակցի:
Մրցույթի անցկացման լեզուն հայերենն է: Այլ լեզուներով ուղարկված շարադրությունները մրցույթին չեն մասնակցի:
Բոլոր մասնակիցների շարադրությունները կհրապարակվեն www.mediamax.am կայքում`«Դիտիր Շախտյոր-Բորուսիա խաղը Դոնբաս-Արենայում» հատուկ բաժնում:
•       Մեկ ավիատոմս` Երեւան-Մոսկվա-Դոնեցկ-Մոսկվա-Երեւան;
•      «Շախտյոր»-«Բորուսիա» (Դորտմունդ) հանդիպման մեկ տոմս (Դոնբաս-Արենա, փետրվարի 13);
•       Էքսկուրսիա Դոնբաս-Արենա մարզադաշտում եւ կարճ հանդիպում Հենրիխ Մխիթարյանի հետ:
Հաղթողը ինքնուրույն է հոգում ուղեւորության հետ կապված բոլոր մնացած ծախսերը, այդ թվում` հյուրանոցում լրացուցիչ ծառայությունների վճարումը (մինի-բար, հեռախոսային զանգեր եւ այլն):
Բաժանորդագրվեք Ֆեյսբուքում «Շախտյոր» ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական էջին` www.facebook.com/fcshakhtar եւ հետեւեք թիմի եւ Հենրիխի գործունեության բոլոր մանրամասներին:

Конкурс: Смотри матч Шахтер-Боруссия на Донбасс-Арене!
Футбольный клуб «Шахтер» и медиа-компания Медиамакс объявляют совместный конкурс, победитель которого отправится в Донецк на предстоящий 13 февраля матч 1/8 финала Лиги Чемпионов «Шахтер»-«Боруссия» (Дортмунд).
«Это наш второй совместный конкурс с ФК «Шахтер». Конкурс, проведенный в ноябре 2012 года, победитель которого отправился в Донецк на матч «Шахтер»-«Ювентус», вызвал большой интерес среди поклонников футбола и Генриха Мхитаряна. Учитывая этот интерес, мы решили дать болельщикам возможность побороться и за право присутствовать на матче «Шахтер»-«Боруссия», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.
Участники конкурса должны написать сочинение, которое будет представлять из себя «репортаж» о встрече «Шахтер»-«Боруссия». Участники конкурса должны представить, что пишут отчет об уже состоявшемся матче, и представить ход игры, наиболее яркие моменты и особо отличившихся футболистов. В «репортаже» должны быть упомянуты игроки основного состава обеих команд. Объем сочинения не должен превышать 400 слов.
Конкурс стартует 29 января 2013 года и продлится до 5 февраля 2013 года (включительно). Победитель конкурса будет объявлен 6 февраля.
Сочинение следует отправлять на электронный адрес: contest@mediamax.am с темой Shakhtar-Mediamax.
Вместе с сочинением участники должны выслать на адрес contest@mediamax.am: копию паспорта, фотографию и номер телефона.
Сочинения, отправленные без копии паспорта, фотографии и номера телефона, в конкурсе участвовать не будут.
Язык проведения конкурса - армянский. Сочинения на других языках в конкурсе участвовать не будут.
Все сочинения участников конкурса, правильно ответивших на вопросы викторины, будут публиковаться на сайте www.mediamax.am в специальном разделе «Смотри матч Шахтер-Боруссия на Донбасс-Арене!».
- Один авиабилет по маршруту Ереван-Москва-Донецк-Москва-Ереван.
- Один билет на матч Шахтер-Боруссия (Донбасс-Арена, 13 февраля декабря).
- Проживание в отеле «Виктория» (www.victoria.ua/ru/) – 2 ночи.
- Экскурсия по стадиону Донбасс-Арена и краткая встреча с Генрихом Мхитаряном.
Подписывайтесь на официальную страницу ФК "Шахтер" на Facebook: www.facebook.com/fcshakhtar и следите за всеми подробностями из жизни команды и Генриха.