Մասկը USAID-ին մեղադրել է ԱՄՆ-ի «սնանկացման» համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ կառավարության արդյունավետության դեպարտամենտի (DOGE) ղեկավար Իլոն Մասկը նոր մեղադրանքներ է հնչեցրել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) հասցեին։
«Մինչ USAID-ին ֆինանսավորում էր բազմազանության, հավասարության եւ ներառականության գաղափարները արտասահմանում, Ամերիկան սնանկանում էր», - գրել է Մասկը X-ում:
Փետրվարի սկզբին Իլոն Մասկը հայտարարել էր, որ USAID-ին «հանցավոր կազմակերպություն է», որը «պետք է իր մահկանացուն կնքի»։
«Իսկ դուք գիտե՞ք, որ USAID-ին, օգտագործելով ձեր հարկային դոլարները, ֆինանսավորել է կենսաբանական զենքի, ներառյալ COVID-19-ի մշակումը, որը միլիոնավոր մարդկանց է սպանել», - նշել էր նա։

Маск обвинил USAID в «банкротстве» США - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Глава ведомства по повышению эффективности работы правительства США (DOGE) Илон Маск выступил с новыми обвинениями в адрес Агентства США по международному развитию (USAID).
«Пока USAID финансировало идеи разнообразия, равенства и инклюзивности за рубежом, Америка становилась банкротом», - написал Маск в X.
В начале февраля Илон Маск заявил, что USAID является «преступной организацией», которой «пора умереть».
«Знаете ли вы, что USAID, используя доллары из ваших налоговых отчислений, финансировало разработки биологического оружия, включая COVID-19, которое убило миллионы людей?» - отмечал он.