Իրանում չեն մեկնաբանում իրենց դեսպանի եւ Իլոն Մասկի հանդիպման մասին լուրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցչությունը չի մեկնաբանում The New York Times-ի հրապարակումն այն մասին, որ գործարար Իլոն Մասքը եւ ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցիչ Ամիր Սաիդ Իրավանին քննարկել են Վաշինգտոնի եւ Թեհրանի միջեւ լարվածությունը նվազեցնելու ուղիները:
«Մեկնաբանություններ չունենք», - ասել է դիվանագիտական առաքելության ներկայացուցիչը ՏԱՍՍ-ին։
The New York Times գրել է, որ հանդիպումը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 11-ին Նյու Յորքում եւ տեւել է մեկ ժամից ավել։ Թերթի զրուցակիցներն ասել են, որ հանդիպման փաստը «լավ նորություն» են համարում։
Ավելի վաղ The Wall Street Journal-ը գրել էր, որ Վաշինգտոնը եւ Թեհրանը կարող են համաձայնության գալ Դոնալդ Թրամփի երկրորդ նախագահական ժամկետի ընթացքում՝ չնայած «փոխադարձ թշնամությանը»:

В Иране не комментируют сообщения о встрече своего посла с Илоном Маском - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Постоянное представительство Ирана при ООН не комментирует публикацию The New York Times о том, что бизнесмен Илон Маск и постоянный представитель Ирана при ООН Амир Саид Иравани обсудили способы снижения напряженности в отношениях Вашингтона и Тегерана.
«У нас нет комментариев», - сказал ТАСС представитель дипмиссии.
По данным The New York Times, встреча состоялась 11 ноября в Нью-Йорке и продолжалась более часа. Собеседники издания охарактеризовали переговоры как позитивные и заявили, что считают это «хорошей новостью».
Ранее газета The Wall Street Journal писала, что Вашингтон и Тегеран могут достичь дипломатической договоренности во время второго президентского срока Дональда Трампа, несмотря на «взаимную враждебность».