«Վրացական երազանքը» երբեք չի հրաժարվի ԼԳԲՏ քարոզչությունն արգելող օրենքից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունը երբեք չի հրաժարվի ԼԳԲՏ քարոզչությունն արգելող օրենքից, նույնիսկ եթե դա մի քանի տարով երկարացնի ԵՄ-ին երկրի ինտեգրումը։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է կուսակցության գործադիր քարտուղար Մամուկա Մդինարաձեն։
«Ավելի լավ է 2-3 տարի ուշանանք ԵՄ-ին ինտեգրվելուց, սակայն մենք երբեք, շեշտում եմ՝ երբեք չենք չեղարկի ԼԳԲՏ քարոզչության դեմ օրենքը»,- ասել է նա։
Մդինարաձեն ընդգծել է, որ վրացական իշխանությունները հաջորդ սերունդների ավանդական եւ պարկեշտ ապագան չեն փոխանակի «մերկանտիլ քաղաքական նպատակների» հետ։ Նրա խոսքով, «ԼԳԲՏ քարոզչությունը եվրոպական արժեք չէ»։

Ереван /Медиамакс/. Правящая партия «Грузинская мечта» никогда не откажется от закона о запрете пропаганды ЛГБТ, даже если он затруднит на несколько лет интеграцию страны в ЕС.
Как сообщает ТАСС, об этом заявил исполнительный секретарь партии Мамука Мдинарадзе.
«Нам лучше опоздать на 2 или 3 года с интеграцией в ЕС, но мы никогда, подчеркиваю, никогда не отменим закон против пропаганды ЛГБТ», - сказал он.
Он подчеркнул, что Грузии власти не променяют традиционное и достойное будущее следующих поколений на достижение «собственных меркантильных политических целей». По его словам, «пропаганда ЛГБТ - это не европейские ценности».